15 şehir için meteoroloji uyarısı: toz taşınımı bekleniyor

Doğu Akdeniz, Güneydoğu Anadolu ve Güney Doğu Anadolu’da toz taşınması bekleniyor. Meteorologlar, yağışların düştüğü yerlerde çamur şeklinde yağış gibi olumsuz olaylara karşı dikkatli olunması konusunda uyarıda bulunuyor.

Bugün yurt genelinde yağmur bekleniyor. Sağanak yağış şeklinde, güney kesimlerde gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor; Marmara Denizi, İç Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu’nun kuzey ve batısı, Batı Karadeniz, Doğu Anadolu’nun batı ve güneyi ile Güneydoğu Anadolu’da yerel olarak kuvvetli olması beklendiği için dikkatli ve tedbirli olunmalı. olası olumsuz etkiler.

Doğu Akdeniz, Güneydoğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu’da toz taşınımı beklendiğinden, ulaşımın aksaması, görüş mesafesinin azalması, hava kalitesinin bozulması ve yağışlı bölgelerde çamur yağışı gibi olumsuz olaylara karşı dikkatli olunmalıdır. .

Hava sıcaklığının batı kesimlerde 2-4 derece düşmesi, Güneydoğu Anadolu’da 3-5 derece artması, diğer yerlerde ise önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

rüzgâr; Batı kesimlerde kuzeyde zayıf, doğu kesimlerde güneyde hafif, yer yer orta kuvvette, kuzey ve kuzeydoğu yönlerden Marmara Denizi, Doğu Akdeniz’in içleri, Orta Anadolu’nun güney ve doğusu Anadolu, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ve Güneydoğu Doğu Anadolu Güney yönlerden kuvvetli rüzgar ve fırtına (40-70 km/sa) beklendiğinden, olası olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

İlginizi Çekebilir