28 Şubat davasında iki tahliye

Silivri Cezaevi’nde tutuklu bulunan 91 yaşındaki emekli orgeneral Ahmet Çörekçi ile 75 yaşındaki emekli tuğgeneral İdris Koralp’in cezaları Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile bozuldu.

28 Şubat’ta FETÖ tutuklusu Mustafa Bilgili’nin yargılandığı davada iki komutan serbest bırakıldı. Silivri Cezaevi’nde tutuklu bulunan 91 yaşındaki emekli orgeneral Ahmet Çörekçi ile 75 yaşındaki emekli tuğgeneral İdris Koralp’in cezaları Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile bozuldu.

Anayasa’nın “104. maddesinin 16. fıkrası” uyarınca 3 Mart 2023 tarihinde çıkarılan kararlarda, Adli Tıp Kurumu tarafından düzenlenen “koca koca” raporlarına dikkat çekildi. Aileleri cezaevi tarafından arandıktan sonra Çörekçi ve Koralp’in tahliyesini tamamlama kararı aldı.

5 KOMUTAN KALDI

28 Şubat davasında tutuklu komutan sayısı 5’e indirildi. Ağır sağlık sorunları olduğu bilinen ve adli işlemleri devam eden emekli Orgeneral Çetin Doğan (83) Buka cezaevinde, orgeneral ise emekliye ayrıldı. Fevzi Türkeri (82), emekli korgeneral Yıldırım Türker (82), emekli tümgeneral Cevat Temel Özkaynak (78) ve emekli tümgeneral Erol Özkasnak (77) 562 gündür Sincan cezaevinde.

İlginizi Çekebilir