4.5 büyüklüğündeki depremin ardından İskenderun’da deniz taştı

Hatay’ın İskenderun ilçesinde deniz suları taştı. Kentte meydana gelen depremin ardından dikkatleri üzerine çeken deniz sızıntısının güneydoğu bölgesinden kaynaklandığı belirtildi.

Hatay’ın İskenderun ilçesinde deniz suları taştı. İskenderun Körfezi’nde saat 23:49’da meydana gelen 4,5 büyüklüğündeki depremin ardından meydana gelen şiddetli sel, kasaba halkını alarma geçirdi. Bazı yerlere dökülen deniz suyu şehrin içine kadar sızdı. Depremler nedeniyle kıyı şeridinde meydana gelen yaklaşık 50 santimetrelik çökmenin de deniz suyunun taşmasına katkıda bulunduğu öğrenildi. Sel karşısında şaşkınlığını dile getiren İsmail Açıkgöz, “Bu bölgeye yeni geldim. Bu 2-3 saat önce oldu. Az önce bir deprem oldu. Nasıl olduğunu ben de anlamadım. İskenderun’daki depremin ardından deniz ikinci kez kıyılarından taştı. Depremden önce bu durum sadece yağmurlu zamanlarda oluyordu. Yağmur suyuydu, deniz suyu yoktu. Biz de şaşırdık” dedi.

VALİ LODOS’TAN OLDUĞUNU SÖYLEDİ

İskenderun Valiliği’nden yapılan açıklamada, denizin taşmasının depremle ilgili olmadığı, güneybatı akıntısından kaynaklandığı belirtildi. Yapılan açıklamada, “Şu ana kadar deprem nedeniyle güvenlik güçlerimizi etkileyecek olumsuz bir durum yok. Alan genelinde taramalarımız devam ediyor” denildi.

İlginizi Çekebilir