ABB Başkanı Yavaş: “Kamyonlardan dönüştürerek Kahramanmaraş’taki yerleşkemize kurduğumuz duş ve çamaşırhanemiz yarın hizmete giriyor”

Ankara Belediyesi (ABB), deprem bölgesi olan Kahramanmaraş’ta 100 kişilik duş ve çamaşırhane hizmete açtı. ABB Başkanı Mansur Yavaş, “Gezici otobüs duş, çamaşırhane ve berber dükkanının ardından Kahramanmaraş yerleşkemizde kurduğumuz ve tırlardan dönüştürülen duş ve çamaşırhanemiz yarın faaliyete başlayacak.”

ABB, ömrünü tamamlamış EGO otobüslerini seyyar duş, kazan dairesi, yatakhane, kuaför ve çamaşırhaneye dönüştürerek bu araçları deprem bölgesine gönderirken, bir yandan da köylerde ve kamu hizmet noktalarında bu araçların çalışmasını sağlıyor. Öte yandan Kahramanmaraş yerleşkesinde kurulan duş ve çamaşırhane de mezun oldu.

“ŞEHRİN HİJYEN SORUNUNU ÖNEMLİ ÖLÇÜDE ORTADAN KALDIRACAĞIZ”

ABB Başkanı Mansur Yavaş, bugün sosyal medya hesabından Kahramanmaraş’ta kurulan duş ve çamaşırhaneyi duyurdu. Slow’un açıkladığı gibi:

“Mobil otobüs duş, çamaşırhane ve kuaför salonunun ardından tırlardan dönüştürerek Kahramanmaraş yerleşkemize kurduğumuz duş ve çamaşırhane hizmetimiz yarın hizmete girecek. Aynı anda 100 kişi kapasiteli merkezimizle şehrin hijyen sorununu büyük ölçüde çözeceğiz” dedi.

TOPLAM 10 ARAÇ 100 KİŞİ İÇİN HAZIRLANACAK

ABB’nin Kahramanmaraş’ta kuracağı duş merkezinde 50’şer kişilik bay ve bayan bölümleri bulunacak. 10 TIR olarak planlanan duş alanı için 4 adet dönüştürülmüş tır Kahramanmaraş’a geldi.

Depremzedelerin ihtiyaçlarına göre yenilenen seyyar duşlarda lavabo, şampuan, sabun ve saç kurutma makinesinin yanı sıra cep telefonu şarj istasyonu hizmeti de bulunuyor. Kamyondan dönüştürülen sabit duşlar, Kahramanmaraş’ın Dulkadiroğlu’nun Yavuz Selim ilçesindeki Nurettin Topçu Anadolu Lisesi’nde kurulan ABB Deprem Koordinasyon Merkezi’ne hizmet verecek.

İlginizi Çekebilir