ABD kasırgası en az 5 kişiyi öldürdü

ABD’nin Missouri eyaletinde meydana gelen kasırga nedeniyle en az 5 kişinin hayatını kaybettiği ve büyük hasar meydana geldiği belirtildi. Bollinger County Şerifi Casey Graham ve eyalet yetkililerine göre, St. Louis kentinin 80 km güneyinde meydana gelen hortum, ilk verilere göre 5 kişinin hayatını kaybetmesine ve geride büyük enkaz bırakmasına neden oldu.

Ağaçların hortumun etkisiyle kökünden söküldüğü, evlerin cephe ve çatılarının paramparça olduğu bildirildi. Arama kurtarma çalışmalarının sürdüğü eyalette, hortumun yaklaşık 30 kilometre yerde kaldığı ve bu sırada göklere yükselerek yoluna çıkan her şeyi yerle bir ettiği kaydedildi.

Missouri Valisi Mike Parson, kurtarma çabalarına katılımını ilk müdahale ekipleriyle paylaşarak, “Bollinger İlçesinde kasırga zayiatı ve yaralanmalarına dair raporları doğruladık” dedi. Missouri Otoyol Devriyesi de kasırganın hasarını gösteren drone görüntülerini Twitter’da paylaştı ve daha fazla can kaybını önlemek için vatandaşlara tehlikeli bölgeden uzak durmaları tavsiyesinde bulundu.

Ulusal Hava Durumu Servisi, yüksek hasarlı hortumun saatte yaklaşık 210 kilometre hızla hareket ettiğini söyledi.

İlginizi Çekebilir