ABD’de tren kazası: 20 vagon raydan çıktı

Norfolk Southern demiryolu şirketine ait bir yük treni ABD’nin Ohio eyaletinde raydan çıktı. Norfolk Southern Chemical Train’in 3 Şubat’ta yine Ohio’da raydan çıkıp patlamasının ardından, aynı şirkete ait bir yük treninin 20 vagonu Springfield, Ohio’da raydan çıktı.

Kazada kimsenin yaralanmadığı ve herhangi bir tehlikeli madde sızıntısının olmadığı bildirildi. Kazanın ardından vatandaşlara güvenli bir bölgede kalmaları tavsiye edildi.

3 Şubat’ta ABD’nin Ohio eyaletine bağlı Doğu Filistin yakınlarındaki bir demiryolunda kimyasal yüklü 150 vagonluk bir trenin 50 vagonu raydan çıktı ve patladı. Patlamaların ardından çevreye çok miktarda zirai ilacın yayılması nedeniyle bölge sakinlerinin tahliyesine karar verildi.

Kaza sonrası baş ağrısı, gözlerde yanma, öksürük, halsizlik ve hayvanların ölümü gibi şikayetler basına yansıdı. Kazaya karışan demiryolu şirketi Norfolk Southern yaptığı açıklamada, bölgeyi çevreye duyarlı bir şekilde temizlediklerini ve kazanın neden olduğu zararlar için yerel halka maddi yardımda bulunduklarını duyurdu.

İlginizi Çekebilir