ABD’den Flake-Kılıçdaroğlu görüşmesine ilişkin açıklama

ABD Dışişleri Bakanlığı sözcüsü, ABD’nin Ankara Büyükelçisi Jeff Flake ile Milletler İttifakı başkan adayı Kemal Kılıçdaroğlu arasındaki görüşmeye ilişkin yaptığı açıklamada, büyükelçinin görüşmesinin rutin olduğunu söyledi.

Washington, ABD’nin Ankara Büyükelçisi Jeff Flake’in 29 Mart’ta Milletler İttifakı başkan adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu ziyaretine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tepkisine yanıt verdi.

ABD Dışişleri Bakanlığı, yurtdışında görev yapan büyükelçilerin tüm taraflarla görüşmesinin yaygın olduğunu söyledi.

VOA’dan gelen bir soruya cevaben, bir Dışişleri Bakanlığı sözcüsü şunları söyledi: “ABD’nin yurtdışındaki büyükelçileri, olağan diplomatik misyonlarının bir parçası olarak hükümet üyeleri, basın mensupları, çeşitli siyasi partiler, sivil toplum ve diplomatik meslektaşları ile düzenli olarak bir araya geliyor. hizmet verdikleri ülkelerdeki gelişmeleri anlarlar. Aynı şey Türkiye’deki Ambassador Flake için de geçerli” dedi.

ERDOĞAN DEDİ: “Muhatabın başkanıdır”

“Amerika’ya bu seçimde bir ders vermeliyiz. Joe Biden oradan diyor ki, Biden’ın büyükelçisi burada ne arıyor? Kemal Bey’i ziyaret edecek. Yazık, kafanı çalıştır. Sen bir büyükelçisin. Buradaki muhatabınız cumhurbaşkanıdır” dedi.

İlginizi Çekebilir