Abla Sinan Ateş: Bu soruşturmanın kapanmasına izin vermeyeceğiz

Eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş’in öldürülmesi aylar geçmesine rağmen çözülemeyince Ateş’in ablası Selma Ateş, “Açıkçası soruşturmayı kapatmaya çalışıyorlar, görüyoruz ama şu ana kadar başarılı olamadık. . Bu soruşturmanın kapanmasına izin vermeyeceğimizi asla unutmasınlar.”

30 Aralık’ta Ankara’da öldürülen eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş’in suikastına henüz açıklık getirilmedi. Muhalefetten gelen soru ve tepkiler artmaya devam ederken, iktidar sessizliğini koruyor. Türkiye cinayetin tüm sorumlularının yargılanmasını beklerken, Ateş’in kardeşi Selma Ateş soruşturma sürecine ilişkin açıklama yaptı.

Cumhuriyet’ten Can Uğur’un haberine göre Selma Ateş, “Bu soruşturmanın kapanmasına izin vermeyeceğimizi asla unutmasınlar. Türk halkı Sinan Ateş’i kabul etti ve destekleyecektir. Açıkçası soruşturmayı kapatmaya çalışıyorlar, görüyoruz ama şu ana kadar başaramadılar. Bu da bu ülkede hala çok sayıda dürüst ve saygın devlet adamı olduğunun göstergesidir. Ben onların vicdanına güveniyorum. Adalet duygularından taviz vermeyeceklerini düşünüyorum” dedi.

“LİDERİN ADAYLIĞI – TÜRK HALKINA SAYGI”

MHP’li Olcay Kılavuz’un yeniden aday gösterilmesiyle ilgili olarak Ateş, “Bu kadar suçlama olmasına rağmen bu milletin temsilcisi olmasına rağmen kamuoyunu aydınlatacak hiçbir açıklama yapmadı. Bu sessizliğin sebebi nedir? Kamuoyuna konuşma ihtiyacı hissetmeyen bu kişinin yeniden milletvekili aday gösterilmesi büyük bir talihsizliktir. Bu Türk milletine saygısızlıktır” dedi.

İlginizi Çekebilir