AFAD dokümantasyon bölümünde yangın | Haber sitesi PolitikYol

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’nın (AFAD) Ankara’daki merkezinde bu sabah saatlerinde yangın çıktı. AFAD evrak dairesinde çıktığı belirtilen yangın, itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle söndürüldü. Savcılık olayla ilgili soruşturma başlattı.

DW Türkçe’nin edindiği bilgiye göre, 21 Mart (bugün) saat 05:00 sıralarında Ankara’nın Çankaya ilçesi Dumlupınar Bulvarı üzerinde bulunan AFAD muhasebe ve evrak dairesinde yangın çıktı. Saat 05.11’de olay yerine gelen itfaiye ekipleri, 3 katlı binanın birinci katında çıkan yangını söndürdü. Olayda can kaybı yaşanmadı.

Yangın sonucu bazı belgelerin zarar gördüğü öğrenildi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı yangını şüpheli bularak soruşturma başlattı. İtfaiyenin yanı sıra Ankara Emniyet Müdürlüğü olay yeri inceleme ekipleri de yangının çıktığı yerde inceleme yaptı.

Savcılık, polise güvenlik kameralarındaki kayıtlara el koyma talimatı verdi ve bunların incelenmesini istedi. Özellikle ofisten ayrılan ikinci kişiye şüpheli olarak ifade alması emredildi. Ayrıca olaya tanık olan AFAD personeli tanık olarak dinlenecek. Polis ayrıca yangının çıktığı bölgede hangi belgelerin olduğunu da kontrol ederek tutanak hazırlayacak.

AFAD’DAN AÇIKLAMA

Konuyla ilgili olarak AFAD’dan yapılan açıklamada, “Cumhurbaşkanlığımızın tadilat çalışmalarının devam ettiği ek binada, büro malzemeleri ve gündelik işlerin bulunduğu idari odada küçük çaplı bir yangın çıkmış, yangın kısa sürede söndürülmüştür. yangın söndürücüler ve müdahale.”

İlginizi Çekebilir