Afganistan Dışişleri Bakanlığı yakınında patlama: 6 ölü

Afganistan’ın başkenti Kabil’de Dışişleri Bakanlığı binası yakınında meydana gelen patlamada ilk verilere göre 6 kişi hayatını kaybetti.

Kabil Emniyet Müdürlüğü sözcüsü Halid Zedran, bombalı saldırıyla ilgili yaptığı basın açıklamasında, “Saldırgan, bakanlığın bulunduğu cadde girişindeki kontrol noktasına yaklaşırken güvenlik güçleri tarafından etkisiz hale getirildi ve üzerine bomba patlatıldı. Saldırıda 6 sivilin öldüğünü iddia eden Zedran, 3’ünün Taliban üyesi olduğunu ve çok sayıda kişinin de yaralandığını söyledi.

“Kurbanlar arasında en az bir çocuk var.”

Reuters haber ajansına göre, Kabil’de savaş kurbanlarının tedavisinde uzmanlaşmış bir hastane işleten İtalyan STK Acil Durumdan Stefano Sozza, patlama kurbanlarının hastanelerine götürüldüğünü söyledi. ve yaralılar arasında en az bir çocuğun olduğu.

Teşkilata konuşan iki görgü tanığı da “çok sayıda hükümet binası ve yabancı misyonun bulunduğu çok sıkı korunan bir bölgede güçlü bir patlama sesi duyduklarını” paylaştı. Taliban yetkilileri henüz bir açıklama yapmasa da saldırıyı üstlenen olmadı.

Öte yandan 11 Ocak’ta Dışişleri Bakanlığı girişinde patlayan bombanın patlaması sonucu 5 kişi hayatını kaybetmişti.

İlginizi Çekebilir