Ağrı’da terör saldırısı gerçekleştirmek üzere Türkiye’ye gelen bir terörist gözaltına alındı.

Türkiye-İran sınırında sınır tellerine bağlı çantanın izini süren polis, İran PKK/KSK örgütüne ait terör saldırısı gerçekleştirmek üzere Türkiye’ye gelen bir teröristin izini buldu. Yapılan soruşturmada teröristin Doğubayazıt ilçesi Agra’daki HDP binasına girerek örgütün gençlik örgütünden bir kişinin evine götürüldüğü belirlendi. Eve yapılan operasyonda terörist yakalanırken, evde bir el bombası, bir tabanca ve bir fişek ele geçirildi.

17 Mart’ta Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesinde Türkiye-İran sınırında konuşlanan askeri birlikler Kanlıbaba Tepesi’nde bir grup kaçak göçmen tespit ederken, sınır hattında yapılan kontrollerde PKK’ya ait bir sırt çantası ele geçirildi. / Terör örgütü KSK, tel örgüye tutturulmuş sırt çantasında Kalaşnikof saldırı tüfeği, 1 tablet, 2 kamuflaj ağı, 2 ısıya dayanıklı giysi, 1 termal görüntüleme dürbünü, 1 optik nişangah, 1 Kalaşnikof şarjörü, 1 şarjör, 49 Kalaşnikof mühimmatı ve 9 tabanca fişeği.

Agra İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince Emniyet İstihbarat Müdürlüğü koordinasyonunda yürütülen incelemelerde, söz konusu örgüt mensubunun Agra’nın Doğubayazıt ilçesine silahlı eylem gerçekleştirmek üzere geldiği öğrenildi. operasyon veya bombalama.

Mevcut çalışmada, bir örgüt üyesinin, Doğubayazıt ilçesinde görev yapan Botan Ergül ile birlikte gri pantolon, siyah önlük ve siyah şapkayla HDP’nin Doğubayazıt ilçe binasına girerek HDP ilçe binasından çıktığı görülüyor. bir gençlik örgütünün “Gençliğin Devrimci Hareketi” (RDH) örgütü, artçıyı yürüyerek yönetiyor. Ergül’ün evine üniformayla gittikleri, ayrıca teröristin Rodi Ebdill Ehmet’e ait Memo/Mamo Qasim kod adlı örgüte üye olduğu, örgütün İran yapılanmasında faaliyet gösteren Suriye vatandaşı olduğu belirlendi.

Agra Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından benimsenen örgüt mensubu tarafından yapılan açıklamada; 21 Mart akşamı Doğubayazıt ilçe merkezine geldiğini, İran’dan ülkemize kaçak olarak geldikten sonra 22 Mart sabahı HDP ilçe binasına gittiğini, Botan Ergül’ün kendisini bir barınakta barındırdığını söyledi. evinin yanında odunluk.

Bir örgüt üyesinin gözaltına alındığı ev ve müştemilatında yapılan arama sonucunda 2 el bombası, 1 tabanca, 1 şarjör ve 15 mermi ele geçirildi.

EYLEME HAZIRLIK ÇALIŞAN TERÖRİST ÇIKTI CEZAEVİNE GÖNDERİLDİ

İran örgütü PKK/KSK’ya ait terör saldırısı gerçekleştirmek üzere Türkiye’ye gelen bir terörist, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. Agra’nın Doğubayazıt ilçesinde Türkiye-İran sınırında konuşlu askeri birlikler tarafından 17 Mart’ta sınır hattında yapılan kontrollerde bir grup kaçak göçmenin Kanlıbaba-Tepe ilçesinde tespit edilmesinin ardından, RPK/KSK terör örgütüne ait PKK/KSK terör örgütüne ait sırt çantası, Kalaşnikof saldırı tüfeği, 1 adet tablet, 2 adet kamuflaj ağı, 2 adet ısı koruma tulumu, 1 adet termal dürbün, 1 adet dürbün, 1 adet Kalaşnikof şarjörü, 1 şarjör, 49 Kalaşnikof mermisi ve 9 tabanca fişeği.

Agra İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince Emniyet İstihbarat Müdürlüğü koordinasyonunda yürütülen incelemelerde, söz konusu örgüt mensubunun Agra’nın Doğubayazıt ilçesine silahlı eylem gerçekleştirmek üzere geldiği öğrenildi. operasyon veya bombalama. Agra Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından benimsenen örgüt mensubu tarafından yapılan açıklamada; İran’dan kaçak olarak Türkiye’ye geçtikten sonra 21 Mart akşamı Doğubayazıt ilçe merkezine geldiğini, 22 Mart sabahı HDP ilçe binasına gittiğini, Botan Ergül’ün kendisini yakınlardaki bir odunluğa sığındığını söyledi. Onun evi. . Bir örgüt üyesinin gözaltına alındığı ev ve müştemilatında yapılan arama sonucunda 2 el bombası, 1 tabanca, 1 şarjör ve 15 mermi ele geçirildi. Agra Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’nde yürütülen işlemlerin ardından güvenlik tedbirleriyle adliyeye getirilen örgüt mensubu, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Patnos cezaevine gönderildi.

İlginizi Çekebilir