Akdeniz’de kargo gemisi battı: 5 kişi kurtarıldı, 9 kişi aranıyor

Antalya’nın Kumluca bölgesi açıklarında Gine-Bissau bandıralı bir ticaret gemisinin düşmesinin ardından gemideki 5 kişi kurtarılırken, 9 mürettebat için havadan ve karadan arama çalışmaları sürüyor.

Edinilen bilgiye göre, İskenderun’dan Gine-Bissau bandıralı bir ticari geminin Antalya’nın Kumluca ilçesi açıklarında saat 03.47’de batmak üzere olduğu bilgisinin alınması üzerine bölgedeki tüm gemilere genel acil durum çağrısı yapıldı. Izmail/Ukrayna’ya. Olay yerine 1 Sahil Güvenlik korveti, 7 Sahil Güvenlik botu, 2 Sahil Güvenlik helikopteri ve 1 Sahil Güvenlik uçağı sevk edildi. Bölgeye sevk edilen Sahil Güvenlik helikopteriyle denizin yüzeyinde bulunan 2 kişi kurtarılarak Finike’deki acil sağlık ekibine götürüldü. Gemideki üç kişi de bölgeden geçen bir ticaret gemisi tarafından kurtarıldı.

Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Arama kurtarma operasyonları, Deniz Kuvvetleri Komutanlığına bağlı 2 fırkateyn ve 2 helikopterle destekleniyor. “Gemide Suriye uyruklu toplam 14 mürettebatın bulunduğu tespit edildikten sonra kayıp 9 mürettebatın aranması için başlatılan arama kurtarma çalışması devam ediyor. Kumluca Cumhuriyet Başsavcılığı olayla ilgili soruşturma başlattı.

İlginizi Çekebilir