AKP Sözcüsü Çelik’ten İYİ Saldırıya İlişkin Açıklama İstanbul İl Başkanı: Akşener’in Cumhurbaşkanımıza karşı kullandığı uygunsuz ve provokatif dili kınıyoruz

AKP parti sözcüsü Ömer Çelik, parti başkanı İyi’nin İstanbul’da vurularak öldürülmesinin ardından yaptığı açıklamada saldırıyı kınadığını, Genel Başkan Meral Akşener’i Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik “uygunsuz ve provokatif bir dil kullandığını” iddia ederek kınadı.

Saldırının ardından Twitter hesabından açıklama yapan Çelik; Meral Akşener’in Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ilgili sözlerine tepki gösterdi. Çelik, “Sayın Akşener, maalesef doğrudan Cumhurbaşkanımıza yönelik uygunsuz bir dil kullanarak bu saldırıya yönelik provokasyona katkı sağlayabilecek bir açıklama yapmıştır.”

Çelik’in açıklaması şu şekilde:

“İstanbul’da İyi Parti il ​​binasına yapılan saldırıyı kınıyoruz. İyi Parti’ye geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Siyaset kurumuna yönelik her türlü baskı ve saldırıya karşıyız. Hiçbir provokasyon ve saldırı amacına ulaşamaz.

Siyaset kurumunun bu saldırılara karşı güçlü ve sağduyulu bir duruş sergilemesi önemlidir. Öte yandan Sayın Akşener’in bu saldırıdan sonra Cumhurbaşkanımızı suçlayan açıklaması sorumsuzca ve kışkırtıcıdır.

Sayın Akşener’in Cumhurbaşkanımıza yönelik kullandığı uygunsuz ve provokatif dili kınıyoruz.

“İyi Parti” bölge binasına düzenlenen saldırının failleri belirlenecek. Başta seçimler olmak üzere tüm provokasyonlara karşı ortak tavır almak önemlidir. Siyaset kurumuna yönelik saldırılara tüm gücümüzle karşı koyacağız.

Sorumsuz açıklamalarla provokasyonu teşvik etmemek de aynı derecede önemlidir. Maalesef Sayın Akşener, doğrudan Cumhurbaşkanımıza yönelik uygunsuz bir dil kullanarak bu saldırıya yöneltilen provokasyona katkı sağlayabilecek bir açıklama yaptı.

Sayın Akşener, bu saldırı karşısında tüm siyaset kurumunun ortak dayanışma duruşunu vurgulamalıdır. Bu lanet saldırıyı sorumsuz yaklaşımlarla siyasi kazanca dönüştürmeye çalışmak birilerinin yaratmak istediği durumu daha da kötüleştirmekten başka bir işe yaramaz.

Siyasi partilere yönelik saldırılar karşı durulması gereken eylemlerdir, sorumsuzca yaklaşımlarla siyasi rantları körükleme malzemesi değildir. Bu tür sorumsuz tavırlarla kimse siyasi bir çıkar elde edemez.

14 Mayıs’ta ülkemizde demokratik yarış içinde seçimler yapacağız. Bu ortamı karartmak isteyen provokasyonlara nasıl karşıysak, sorumsuz açıklamalarla onları destekleyen siyasi yaklaşımlara da karşıyız.

Cumhurbaşkanımız hayatı boyunca demokratik seçimler için mücadele etti. Cumhurbaşkanımızın siyasi çizgisi, halkımızın desteği ve dualarıyla provokasyonlara karşı demokratik siyasi mücadele temelinde inşa edilmiştir.”

İlginizi Çekebilir