AKP’li Kurtulmuş: Biz TOGG deriz, erkekler yay der

AKP Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, “Biz buna ‘TOGG’ diyoruz, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu soğana zam konusunu gündeme getirdiğinde halk ‘soğan’ diyor.

Kurtulmos, fiyatı 30 liraya yükselen yay ile ilgili eleştirilere şu yanıtı verdi: “Biz TOGG diyoruz, adamlar yay diyor. Biz buna TCG Anadolu diyoruz, erkekler “sarımsak” derler diye yanıt verdi.

AKP’li bir milletvekili Kurtulmuş, partisinin Altındağ ilçe başkanı tarafından Altındağ Kültür Sarayı’nda düzenlenen gala yemeğine katıldı. Kurtulmuş, şu ifadeleri kullandı:

“Cumhurbaşkanımızın faaliyetlerine bakın. Her gün bir yerde açılıyor. Kelimenin tam anlamıyla bugün burada Gar’da Ankara metrosunun açılışı gerçekleşti. Geçtiğimiz günlerde İstanbul’da Başakşehir-Çam Sakura metrosu açıldı. Ertesi gün dünyanın en önemli İHA’sı ve SİHA’sı olan TCG Anadolu gemi ve uçak gemisi Tuzla’da hizmete girdi. Her gün açmaya devam ediyor. TOGG diyoruz, adamlar soğan diyor. Biz TCG Anadolu diyoruz, adamlar sarımsak diyor. Türkiye için metro ve hızlı trenlerden bahsediyoruz. Masaya nasıl oturulacağını, listelerde kime, nereye aday gösterileceğini onlar anlatıyor. Yüzyıl Türkiye’sinin vizyonu olan Türkiye’nin ön plana çıkacağı 600 adayı aday gösteriyoruz, adayımız kapı, adayımız zımba gibi. CHP listelerinden adaylarının nasıl bölüneceğini kendi aralarında hesaplıyorlar.”

İlginizi Çekebilir