AKP’li Turan’dan Kızılay çadırının satışına ilişkin açıklama: Satsa “Neden satılık” diyecek, yoksa “Niçin satılık değil” diyecek

AKP Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Kızılay’ın çadır satışına yönelik eleştirilere şu yanıtı verdi: “Saca, ‘Neden satmıyor’ diyecek, satmıyorsa ‘Niye satmıyor’ diyecek. o satar.”

Turan, Kızılay’ın depremin üçüncü gününde Dude çadırlarını satması hakkında da, “Keşke bu kadar zor, acılı bir doğal afet gününde satış olmasaydı” dedi.

Turan, konuşmasının devamında Kızılay’ın yaptıklarını saydı ve çadır satışının kendilerini gölgede bıraktığını iddia etti.

Dün mecliste muhalefet milletvekillerinin eleştirilerine yanıt veren Turan, Kızılay’ın bu satışı yapmaması gerektiğini ve bu satışın diğer çıkarları gölgede bıraktığını tereddütle savundu.

Kızılay’ın satılmaması halinde eleştirileceğini öne süren Turan, zaten satılmaması gerektiğini ifade etti. Turan dedi ki:

“Satışlara baktığımızda, satıyorsa neden satıyor, satmıyorsa neden satmıyor denecek. Senin derdin başka, senin işin üzüm yemek değil bağda yemek. Ama net söylüyorum, keşke felaket sırasında bu kadar zor, acılı bir günde satış olmasaydı. Başka nasıl söyleyebilirim?

İlginizi Çekebilir