AKP’nin ziyaretinin ardından 74 DSP’li Kılıçdaroğlu’na destek mesajı yayınladı.

AKP Genel Başkan Yardımcısı Binali Yıldırım’ın Demokratik Sol Parti’ye (DSP) yaptığı ziyaretin ardından 74 eski DSP bakanı ve milletvekili, CHP Genel Başkanı ve Milli İttifak cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na desteklerini açıkladı.

DSP Samsun 21. Dönem Milletvekili Tarık Cengiz, “Bugün görüyoruz; Mevcut DSP yönetimi birkaç koltuk için pazarlık yapıyor…74 DSP’nin eski milletvekilleri ve bakanları olarak cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu, milletvekilliği seçimlerinde ise Millet İttifakı’nı destekleme kararı aldık.”

Geçtiğimiz günlerde 51 eski DSP bakanı ve milletvekili bugün yaptıkları açıklamayla CHP genel başkanı ve Milli İttifak başkan adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nu desteklediklerini açıkladı.

Milli İttifak Başkan Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu dün DSP’yi ziyaret etti. AKP Genel Başkan Yardımcısı Binali Yıldırım bugün DSP’ye gelerek parti yönetimiyle görüştü.

“KILIÇDAROĞLU’NA BİR KEZ DAHA DESTEK ÇAĞIRIYORUZ”

Bu ziyarette 74 eski DSP bakanı ve milletvekili Kılıçdaroğlu’na bir kez daha destek çağrısında bulundu. DSP Samsun 21. Dönem Milletvekili Tarık Cengiz, kararı kamuoyuna açıkladı. İşte açıklama:

“Bugün karşı karşıya kaldığımız olaylar nedeniyle açıklamamızı güncelleme ihtiyacı hissettik. ÇKP’nin 74 eski bakanı ve bakan yardımcısı olarak, ÇPD’nin 52 eski milletvekili ve bakanının yaptığı açıklamayı tekrarlamak isteriz. Yaklaşan cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Sayın Kılıçdaroğlu’na desteğimizi yineliyoruz. Bugün görüyoruz; Mevcut DSP yönetimi birkaç yer için görüşmelerde bulunuyor. Bu bizi, demokrat solu, Bülent Ecevit sevenleri ve Bülent Ecevit’i seven ve onunla birlikte yol yürüyen tüm dostlarımızı derinden yaralıyor ama inanıyoruz ki gerçek Ecevit’in yolundan gidenler, bu konuda Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na tam destek vereceklerdir. bu seçimler DSP’nin aşağıda isimleri bulunan 74 eski milletvekili ve bakanı olarak bir kez daha Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu, milletvekilliği seçimlerinde ise Millet İttifakı’nı destekleme kararı aldık. Bunu tüm kamuoyuyla, Kemalistler, Cumhuriyetçiler ve Demokratik Sol ile paylaşmak istiyoruz.”

Kılıçdaroğlu’na destek açıklamalarında bulunan DSP’lilerin isimleri şöyle:

“Ahmet Güzel, Ahmet Tan, Ayşe Jale Ağırbaş, Akif Serin, Ali Ahmet Ertürk, Ali Arabacı, Ali Günay, Ali Iliksoy, Ali Tekin, Attila Mutman, Ayşe Gyurokak, Bayram Fyrat, Dayanıklı, Borai Baydzhik, Cengiz Gyulech, Cetin Bilgir, Edip Özgenç, Emin Kara, Erdal Kesebir, Erol Al, Evliya Parlak, Fadli Ağaoğlu, Güler Aslan, Hadi Dilekçi, Halil Çalık, Halit Dikmen, Harun Öztürk, Hasan Akyol, Hasan Gemiç, Hasan Majit, Hasan Özgöbek, Hikmet Sami Türk, Hüseyin Mert, İhsan Çabük, İstemihan Talai, Kazım Üstüner, Kemal Vatan, Melda Bayer, Mehmet Kumen, Mehmet Kocabatmaz, Mehmet Yaşar Ünal, Metin Bostancıoğlu, Mustafa İlmen, Mustafa Vural, Mahmut Erdir, M. Tahir Köse, M. Kemal Tugmaner, Necdet Tekin, Nezire Karakuş, Numan Gültekin, Nural Karagöz, Orhan Ocak, Ömer Üstünkol, Rahmi Sezgin, Ramis Savaş, Saffet Başaran, Sadık Kırbaş, Salih Dayıoğlu, Sancar Sayın, Savaş Yazıcı, Suat Çağlayan, Süleyman Yağız, Şadan Şimşek, Tarık Cengiz, Turhan İmamoğlu, Uluç Gürkan, Yalçın Gürtan, Yavuz Bildik, Yekta Açıkgöz, Ziya Aktaş.”

İlginizi Çekebilir