Akşener’in sözleri üzerine geleceğin partisi lideri Davutoğlu’ndan açıklama: Yolumuza kararlılıkla devam edeceğiz

Partinin müstakbel lideri Ahmet Davutoğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in açıklamalarıyla ilgili olarak, “Tarihi sorumluluğumuz gereği hiçbir siyasi çıkar düşünmeden yolumuza kararlılıkla devam edeceğiz.”

Davutoğlu, Twitter hesabından şu ifadeleri kullandı:

Bizler için Geleceğin Partisi olarak Milli İttifak bir kişinin başkanlığı, bir partinin iktidarı veya bir partilerin koalisyonu değil, gücünü derin milli şuurdan alan bir toplumsal barış projesidir. , iki asırlık siyasi tarihin birikimi ve tecrübesi. İktidarın kutuplaştırma stratejisine meydan okuyan ve milletimiz için büyük umut kaynağı olan bu toplumsal barış projesinin devamı ve başarısı her şeyden önce siyasi hesaplara bağlıdır.

Tüm tarafların özverili katkıları ve çabalarıyla ortaya koyduğumuz uzlaşı tarihi metinleri, sadece aklın değil, siyasi bir yöntem olarak ortak aklın, dayatmadan çok istişarenin, rekabetten çok uzlaşmanın eseriydi.

Derdimiz hiçbir zaman cumhurbaşkanlığını bir isimle ilişkilendirmemek, tek adam iradesinin hakim olduğu ucube bir sistemin mantığını kabul etmek. Cumhurbaşkanlığı adayımız kazandığında, toplumun hiçbir kesiminin ‘kaybettik’ hissine kapılmadığı bir sağduyu ve yönetim kültürü hakim olacaktır.

Bu kararlılıkla, Geleceğin Partisi’nin bugüne kadar attığı tüm imzaları destekleyerek yoluna devam edeceğinin altını çiziyor, bu karmaşık süreçte omuz omuza çalışan herkesi sağduyu ile hareket etmeye çağırıyorum. Halkımız büyük bir musibetin içinde yaşarken, tarihi sorumluluğumuz gereği hiçbir siyasi kazanım gözetmeden yolumuza kararlılıkla devam edeceğiz.

İlginizi Çekebilir