Alibaba Cloud Rakip Yapay Zeka Modeli ChatGPT: Tongyi Qianwen

Çinli e-ticaret devi Alibaba, OpenAI’nin ChatGPT’si ile rekabet edecek üretken bir AI modeli olan Tongyi Qianwen’i tanıttı.

Üretken yapay zeka modellerine bir yenisi daha eklendi. Alibaba Cloud, Pazartesi günü ChatGPT’ye benzer bir yapay zeka ürünü olan Tongyi Qianwen’i tanıttı.

Çinli e-ticaret devinin yakın gelecekte tüm iş uygulamalarına entegre etmeyi planladığı Tongyi Qianwen, hem Çince hem de İngilizce dillerini destekliyor.

Şirketten yapılan açıklamada, yapay zeka modelinin müşterilere ve geliştiricilere de sunulacağını ve onların bireysel ihtiyaçlarını karşılamak için özel geniş dilli modeller oluşturmalarına olanak tanınacağını söyledi.

Alibaba Group Başkanı ve Alibaba.cloud CEO’su Daniel Zhang, “Üretken yapay zeka ve bulut bilgi işlemin yönlendirdiği teknolojik bir dönüm noktasındayız ve tüm sektörlerdeki işletmeler bir adım önde olmak için akıllı dönüşümü benimsiyor” dedi. .

Şirket, Tongyi Qianwen adlı yapay zeka modelinin ilk olarak Alibaba’nın iş yeri mesajlaşma uygulaması DingTalk’a entegre edileceğini ve Tongyi Qianwen tarafından desteklenen DingTalk’ın toplantı görüşmelerini yazılı notlara dönüştürmek, e-posta mektupları yazmak ve e-posta yazmak gibi bir dizi görevi yerine getireceğini söyledi. iş teklifleri hazırlamak.

DingTalk’a ek olarak Tongyi Qianwen, Alibaba’nın Tmall Genie ses asistanı ile akıllı bir hoparlöre entegre edilecek.

Kaynak: Alibaba, Çince ve İngilizce Yeteneklere Sahip ChatGPT Rakibini Tanıttı

İlginizi Çekebilir