Antakya Medeniyetler Korosu Adana’da dayanışma konseri düzenliyor

Antakya Medeniyetler Korosu, 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerde 7 üyesinin hayatını kaybettiği, çok sayıda üyesinin enkazdan kurtarıldığı Çukurova Üniversitesi Kongre Merkezi’nde 28 Mart 2023 Salı günü bir konser verecek. “Seyhan’dan isyana” mesajının verileceği anma konseri, Adana Büyükşehir Belediyesi, Çukurov Üniversitesi ve çok sayıda sivil toplum kuruluşunun iş birliğiyle düzenleniyor.

2007 yılında kurulan ve birçok etnik grup, din ve mezhepten amatör sanatçıyı bünyesinde barındıran Antakya Medeniyetler Korosu, depremin harap ettiği şehirlerde yaraları sarmak ve ailelere destek olmak için hem kişisel olarak hayata dönmek hem de dayanışma göstermek için çalışıyor. depremde hayatını kaybeden 7 koro sanatçısı ve depremzedelerden oluşan koro üyeleri. Konserinin büyük ilgi görmesi bekleniyor.

Amacı Hatay’ın kültürel zenginlik ve kültürünü barışa, hoşgörüye, iç ve dünya barışına ulaştırmak olan Antakya Medeniyetler Korosu’nun depremden sonra farklı illere dağılarak ilk kez bir araya gelen 200 üyesinden sağ kalanlar, Adana’nın düzenlediği söz konusu dayanışma konserinde.

Depremde en ağır yaralanmalardan birini yaşamak zorunda kalan Hatay’ın dünya markası haline gelen Hor’a da İstanbul’dan benzer bir teklif geldi. Adana’nın ardından İstanbul’da düzenlenecek geceye 40 kadar ünlü sanatçının katılacağı bildirildi.

Aynı gün aynı salonda gerçekleştirilecek olan konserin 28 Mart akşamı provasını farklı okullardan öğrenciler izleyecek.

KONSERE DESTEK VEREN KURUM VE ORGANİZASYONLAR:

1. ADANA BELEDİYESİ

2. KUKUROV ÜNİVERSİTESİ

3. ALTIN ​​KUTU KÜLTÜRÜ SANATI

4. ADANA ALPARSLAN TÜRKEŞ BİLİM VE TEKNİK ÜNİVERSİTESİ

5. DÜŞÜNCE VE SANATIN ALTIN ​​ORAN PLATFORMU

6. ADANA TIBBİ ODASI

7. ADANA KORO FEDERASYONU

8. ROTARY KULÜBÜ ADANA

9. AFAD – ADANA FOTOĞRAF SEVERLER DERNEĞİ

10. AKADEMİK PERSONEL TSUKUROV DERNEĞİ

11. KUKUROVSKAYA TIP MEZUNLARI DERNEĞİ

12. KUKUROV SANATSAL GİRİŞİMİ

13. FOTOĞRAF DERNEĞİ

14. GÜNDOĞDU FONU

15. KADER – KADIN ADAYLARI DESTEKLEME DERNEĞİ

16. KADİRLİ EĞİTİM VE KÜLTÜR FONU

17. TÜRK ÜNİVERSİTESİ KADINLAR DERNEĞİ

İlginizi Çekebilir