Apple, ‘şimdi al sonra öde’ hizmetini test ediyor

Apple perakende çalışanlarının “şimdi satın al sonra öde” hizmetini test ettikleri söyleniyor.

Bloomberg’den Mark Gurman’a göre Apple, ödeme hizmetinin “şimdi satın al, sonra öde” özelliğinin dahili testini perakende çalışanlarına genişletti. Bu, uzun zamandır beklenen özelliğin yakında kullanıma sunulacağının bir işareti olabilir.

İsmini vermek istemeyen Apple çalışanlarına göre, teknoloji devi bu hafta perakendecilerle iletişime geçerek onlara hizmetin deneme sürümünü sundu. Apple Pay Later adlı teklif, alışveriş yapanların satın alma işlemleri için ödemeleri taksitlere ayırmalarına olanak tanıyor.

Teknoloji devi, Apple Pay’in sonradan ödeme özelliğini ilk olarak Haziran 2022’de bir WWDC etkinliğinde duyurdu. Bu özellik, iOS 16 ile birlikte Eylül ayında kullanıma sunulacaktı, ancak 2023’e ertelendi. Bloomberg’den Mark Gurman, şirketin şu süreçte olduğunu söyledi: o sırada “hizmeti sağlamada önemli teknik ve mühendislik zorlukları” ile karşı karşıyaydı ve bu da gecikmelere neden oldu. Hizmet, Apple tarafından şirket içi girişimler için tasarlanan yeni bir finansal platformda çalışacak.

Yeni hizmetin ilk sürümü, tüketicilerin Apple Pay ile yaptıkları satın alma işlemlerini faiz veya ücret olmaksızın altı haftada ödenen dört taksite bölmelerine olanak tanıyacak. Gurman, şirketin Goldman Sachs Group ile Apple Pay aylık taksitler adı verilen ve büyük satın almaların maliyetini faizle birlikte birkaç aya bölen bir seçenek sunmak için çalıştığını söyledi. Şirket, müşterilerin kredi kontrollerini ve onaylarını yürütmek için Apple Financing LLC adlı bir yan kuruluş oluşturduğuna göre, gelecekte daha fazla ödeme seçeneği sunmayı planlayabilir.

kaynak: Apple perakende çalışanlarının “şimdi satın al, sonra öde” hizmetini test ettiği bildirildi – engadget

İlginizi Çekebilir