Atama ve görevden alma kararları Resmi Gazete’de yayımlanır.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Fonlar Genel Müdürlüğü ve Yükseköğretim Kurulu’na ilişkin atama ve görevden alma kararları Resmi Gazete’de yayımlandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla çıkarılan kararnameye göre, Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı Ömer Farouk Belviranlı, Yatırım ve İşletmeler Genel Müdürlüğü Araştırma ve Eğitim Genel Müdür Yardımcısı Ömer Farouk Belviranlı, Türkay Dalan Bilişim Genel Müdür Yardımcısı Şennur Aldemir Doğan Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olarak açılan ‘Kütüphaneler ve Yayınlar Genel Müdür Yardımcılığı’na Taner Beyoğlu, Tanıtımdan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı’na Onur Gözet ve Sinema Genel Müdür Yardımcılığı’na Kemal Uysal atandı. Siirt Kültür ve Turizm Müdürü Hazım Ujun, Şırnak Kültür ve Turizm Müdürü ise İrfan Tekin oldu.

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde kurulan Hukuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü’ne Mehmet Punar, Sağlık Bakanlığı bünyesinde kurulan Yönetim Hizmetleri Genel Müdür Yardımcılığına Adem Tuncer ve İlkay Akçay, Türkiye İlaç ve Tabip Odası Başkan Yardımcılığına ise Ferhat Güngör atandı. Cihaz Ajansı.

Vakıflar Genel Müdürlüğü İ.Hukuk Müşaviri Abdulkadir Sarı, Adana Vakıflar Bölge Müdürü Ahmet Develi ve Erzurum Vakıflar Bölge Müdürü Cengiz Keskin görevlerinden alınırken, I.Hukuk Müşavirliğine Hakan Sezgin atandı.

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) üyeleri Üniversitelerarası Kurul tarafından seçildi. Dr. Khairunnis Bolai Belen ve prof. Dr. Münire Kevser Baş atandı.

İlginizi Çekebilir