Ataşehir Belediyesi’nden Depremzedelere Psikososyal Destek

Ataşehir Belediyesi, deprem bölgelerinden Ataşehir’e gelen vatandaşlara psikososyal destek sağlamak için çalışmalara başlıyor. Belediye bünyesinde faaliyet gösteren merkezlerde, psikolog desteği ile vatandaşlar tarafından psikolojik olarak en az zararla sürecin atlatılması amacıyla araştırmalar yapılacak.

Ataşehir Belediyesi, merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 10 ili etkileyen 2 büyük depremin ardından depremden etkilenen vatandaşlara yardım ve destek sağlamak için çalışmalarını sürdürüyor.

Depremin hemen ardından bölgeye arama kurtarma ekibi gönderen Ataşehir Belediyesi, depremde yardım kampanyası başlatarak Ataşehirlilerin yaptığı yardımları bölgeye ulaştırdı, Hatay, Malatya, Adıyaman’da kantinler açtı. ve en acil gıda ihtiyaçları için Kahramanmaraş, tüm depremzedelere sıcak yemek dağıtıyor, kendisine desteğini sürdürüyor.

Deprem bölgesinden Ataşehir’e gelen üniversite ve lise öğrencilerine eğitim desteği de başlatan Ataşehir Belediyesi, şu anda ücretsiz “psikososyal” destek hizmeti vermek için çalışmalarını sürdürüyor.

Ülkemizi derinden sarsan depremin yarattığı psikolojik travmanın toplum üzerindeki etkisini azaltmak için desteğe ihtiyaç duyan 14 yaş ve üzeri vatandaşlar, 0216 570 5000 numaralı telefondan Ataşehir Belediyesi Yardım Masası’nı, Kadın ve Aile İşleri Daire Başkanlığı’nı ( 5712 -) arayabilir. 5717 5763 – 5737) ve New Oni Hyatt Gençlik Merkezi (1966) uzantıları hakkında detaylı bilgi alarak randevu alabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir