Bakan Bilgin’den maaş zammına ilişkin açıklama

Memurlarla toplu pazarlık süreçlerine ilişkin konuşan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bilgin, “Toplu iş sözleşmesi çerçevesinde protokolümüz ile ilgili çalışmalara başlandı. Deprem nedeniyle ara vermiştik ama haklarımızı da kaybetmeden yapacağız” dedi.

Çalışma ve Sosyal Koruma Bakanı Vedat Bilgin, “Memurlar için toplu sözleşme çerçeve sözleşmesine ilişkin protokol çalışmalarımız başladı. Deprem nedeniyle ara vermiştik ama haklarımızı da kaybetmeden yapacağız” dedi.

Bilgin, otelde düzenlenen Uluslararası Avrasya Metal İşçileri Federasyonu’nun (UAMIF) 10. Olağan Genel Kurulu’na katıldı.

Meclisin gündeminde kamuda geçici işçilere ilişkin sorunların yer aldığını kaydeden Bilgin, kamu çalışanlarına ilişkin toplu sözleşme çerçevesinin protokol çalışmalarına da devam edileceğini kaydetti.

Bilgin, “Kamuda geçici işçi sorunu vardı. Geçici işçi sorununu çözme yolunda önemli bir adım attık. TBMM’ye sunduk. Memurlara ilişkin toplu sözleşme yapılmasına ilişkin protokol çalışmalarına başlandı. Deprem nedeniyle ara vermiştik ama hak kaybı olmadan yapacağız” dedi.

İlginizi Çekebilir