Bakan Bozdağ: Depremzedeler ikamet yerine göre oy kullanacak

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, “Herkes yaşadığı yerde oyunu kullanacak. Diğer yerleşim yeri neresiyse, oyunu kullanır. Seçim listeleri yayınlanıp askıya alındığında, askıya alınanların itirazı varsa itiraz edecek” dedi.

Bozdağ, depremzedelerin ikamet yerine göre oy kullanacaklarını, bunu değiştirecek bir düzenlemeye gerek olmadığını söyledi.

CNN Türk’e konuşan Bakan Bozdağ, şunları söyledi:

“Seçimler yapıldığında kimin, nerede, nasıl oy kullanacağı seçim kanunlarımızda yazıyor. Bunu konuşan herkes bilir. Dolayısıyla burada ayrı bir değerlendirme yapmaya gerek yoktur. Her şey açık ve net. Gerçeği söylemek gerekirse, böyle bir zamanda fazladan kredi vermeyi doğru bulmuyorum.

Herkes yaşadığı yerde oyunu kullanacak. Diğer yerleşim yeri neresiyse, oyunu kullanır. Seçmen listeleri yayınlanıp askıya alındığında itiraz edecekler, itirazı bekleyenler itiraz ederse adres değişikliklerini işleyip ona göre oy kullanacaklar, dolayısıyla onlar için yeni bir düzenlemeye gerek yok.”

Bakan Bozdağ, “Deprem bölgesine konteynır ve çadırlarda sandık kurulacak mı?” sorusuna, “Bunun kararını ASK verecek. YSK kurmak isterse bakar.”

İlginizi Çekebilir