Bakan Soylu’dan tribünlere “Hükümet istifa” diye bağıran Khodri Meydan: Mesaimizi bölmek istiyorlarsa biz kolayca yaparız

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin önce Fenerbahçe ardından Beşiktaş’ın tribünlerde attığı “Hükümet istifa” sloganlarına hükümetin ilk tepkisini gösterdi.

Soylu, gece yarısı Hatay’daki Afet Yönetim Koordinasyon Merkezi’nde açıklama yaptı. Süleyman Soylu, deprem bölgesindeki çalışmalarını anlatarak, “Bu zamana kadar abi neye ihtiyacın var?” Kapı soran herkese açık. Kimseye bir şey söylemiyoruz. Herkese bunu birlikte yapmamız gerektiğini söyleyerek gitmeye çalışıyoruz. Ama öte yandan başka sorunları olan ve siyaset yapmak isteyenler varsa o zaman önümüzdeki günlerde seçimler olur, herkes çıkıp kendi siyasetini yapsın” dedi.

“DEPREM SORUNUNDA GÖMÜLDÜĞÜMÜZ KİMLER…”

Ancak spor sahalarını siyaset arenasına çevirmek isteyenler devletin, milletin ve sivil toplum kuruluşlarının emeğine kulak versinler” diyen Süleyman Soylu, şöyle devam etti: “Buradaki insanlar yeni bir hayat kurma çabası içindeler. . Ah, insanlar seçimlerde karar verir ve verecekler. Acaba buradan kompleks bir şey yaratabilir miyiz diyenler olabilir. Burada deprem konusuna battığımızı düşünenler, güvenlik konusunda kalkanlarımızı kaldırmayacağımızı sanmasınlar.

‘HODRİ MEYDANI’

Burada insani bir sorunla uğraşıyoruz ve bu soruna daldık, devam ediyoruz. Dolayısıyla bu üç beş konuyu koordine edip geliştirmeye çalışanların Türkiye’nin geleceğini karartmaya hakları yoktur. Ama işimizi aksatmamalılar. Zamanımızı da paylaşıyoruz. Ama bölünürlerse bu milletin içinde bulunduğu süreçte bu millete haksızlık etmiş olurlar. Ama vardiyamızı bölmek isterlerse bunu kolayca yapabiliriz. Khodri Meydanı. Kimse Türkiye’nin güvenliği için savaşmasın. Bu benim tavsiyem. Mühendislik düşünenlere tavsiyem kimse girmesin. Bu millet marjinal aklı ve aklıyla bu süreci zehirlemeye çalışmamalıdır.”

İlginizi Çekebilir