BALKAN | AB ülkeleri Rusya’ya yönelik 9’uncu yaptırım paketi üzerinde anlaştı

AB üye ülkeleri, yaptırım listesine 200’e yakın gerçek ve tüzel kişi ile 3 Rus bankasının eklenmesini içeren Rusya’ya yönelik 9’uncu yaptırım paketi üzerinde anlaşmaya vardı.

Avrupa Birliği (Avrupa) Üye Devletler, yaptırım listesine 200’e yakın gerçek ve tüzel kişi ile 3 Rus bankasının eklenmesini, çift kullanımlı ürünlerin ihracatının yasaklanmasını ve Rusya’ya yatırımların yasaklanmasını içeren Rusya’ya karşı 9’uncu yaptırım paketi üzerinde anlaştılar. maden endüstrisi.

Görevdeki AB başkanı Çek Cumhuriyeti’nin resmi sosyal medya hesabından yayınlanan bir mesajda, “Büyükelçiler, AB’nin Ukrayna’ya verdiği desteğin bir parçası olarak Rusya’ya karşı hazırlanan yaptırım paketini prensipte kabul ettiler.” ifadesi kullanıldı.

Mesajda, Rusya’ya yönelik 9’uncu yaptırım paketi üzerinde anlaşma sürecinin yazılı olacağı ve yarın tamamlanacağı belirtildi.

Yeni yaptırım paketinin içeriğine ilişkin bilgi henüz açıklanmadı.

AB Komisyonu’nun geçtiğimiz hafta hazırladığı 9’uncu yaptırım paketi teklifinde, yaptırım listesine yaklaşık 200 kişi ve kurum ile 3 Rus bankasının eklenmesi, çift kullanımlı ürünlerin ihracatının yasaklanması ve yatırımların yasaklanması yer alıyordu. madencilik sektöründe.

Üye Devletler bu paketin ayrıntılarını müzakere etmektedir.

AAA

İlginizi Çekebilir