BALKAN | “Arnavutluk Türkiye’nin en büyük ortaklarından biri haline geldi”

Ticaret ve Sanayi Odası (ATTSO) toplantısı aktif katılımla Tiran’da gerçekleştirildi. ATTSO Başkanı Bilal Kara, iki ülke arasında ticaret köprüsü olarak nitelendirdiği ATTSO’nun ikili ticaret, karşılıklı yatırım ve istihdam artışı anlamında faaliyetlerini sürdüreceğini vurguladı.

Ticaret ve Sanayi Odası’nın (ATTSO) toplantısı Tiran’da büyük bir katılımla gerçekleştirildi.

Kaymakçı’nın yanı sıra Tiran’da Türk işadamları ile toplantı düzenlendi.

“PEK ÇOK TÜRK YATIRIMCI ARNAVUTLUK’A YATIRIM YAPMAK İÇİN GELİYOR”

ATTSO Başkanı Bilal Kara, liderliğini üstlendiği kurumun iki ülke arasındaki iş birliğini güçlü bir şekilde desteklediğini belirtti.

Kara, “Arnavutluk ile Türkiye arasında yüzyıllar öncesine dayanan ve bugün de devam eden güçlü bir ilişki var. Arnavutluk, Türkiye’nin en büyük ortaklarından biri haline geldi ve birçok Türk yatırımcı, yatırım yapmak için Arnavutluk’a geldi.” söz konusu.

Bilal Kara, iki ülke arasında ticaret köprüsü olarak nitelendirdiği ATTSO’nun ikili ticaret, karşılıklı yatırım ve istihdam anlamında faaliyetlerini sürdüreceğini vurguladı.

Görüşmede Dışişleri Bakan Yardımcısı Faruk Kaymakçı da bir konuşma yaptı. Kaymakcı burada yaptığı konuşmada Türkler ile Arnavutlar arasında çok yakın bağlar olduğunu ifade etti. Kaymakcı, “ATTSO’nun varlığı, Türk ve Arnavut iş adamlarının birbirleriyle iletişim kurabildiklerinin açık bir göstergesidir. Çünkü pek çok ortak noktaları ve aynı iş yapma biçimleri var. Türkler çalışmak ve Arnavutluk’a yardım etmek istiyor.” dedi.

İlginizi Çekebilir