BALKAN | Arnavutluk’ta Silvinho dönemi

Arnavutluk milli futbol takımının başına getirilen Brezilyalı teknik direktör Silvio Méndez Campos Junior “Silvinho”, 2024 Avrupa Şampiyonası’na (EURO 2024) kadar sürecek görevine ilişkin resmi imzayı attı.

Brezilyalı teknik direktör için imza töreni, Arnavutluk Futbol Federasyonu’nun (FSHF) başkent Tiran’daki genel merkezi olan House of Football’da gerçekleşti.

FSHF Başkanı Armand Duka burada yaptığı konuşmada Silvinho ile EURO 2024 bitmeden anlaşmaya vardıklarını belirterek, “Bu, EURO 2024’e katılma hedefimizin net olduğunu gösteriyor” dedi. dedim.

Arnavutluk’a elinden gelenin en iyisini yapmak için geldiğini vurgulayan Silvinho, “Olumlu sonuçlar elde etmek, bu takımı hak ettiği yere, önemli yerlere götürmek konusunda büyük arzumuz var. Bunun için buradayız.” dedi.

Öte yandan Silvinho’nun yardımcılıklarına Arjantinli Pablo Javier Zabaleta Girod ve Brezilyalı Dorival Gvidoni Junior getirildi.

Kariyerinde; Corinthians, Arsenal, Celta Vigo, Barcelona ve Manchester City gibi takımlarda forma giyen Silvinho, aynı zamanda teknik direktör yardımcısı ve teknik direktör olarak da çalıştı.

Silvinho, 2019’da takımın başına geçen İtalyan futbolcu Edoardo Rehu’nun yerine bu görevi devralacak.

trtsspor

İlginizi Çekebilir