BALKAN | Avustralya Açık finalinde Djokovic, Tsitsipas’ı mağlup etti.

Sezonun ilk Grand Slam’i olan Avustralya Açık’ta Stefanos Tsitsipas’ın son rakibi, tek erkeklerde 4. olan Novak Djokovic oldu.

Turnuvanın 12. gününde Melbourne’de oynanan maçlar sona erdi.

Tek erkeklerde günün ikinci yarı finalinde 21 Grand Slam şampiyonluğu kazanan Sırp Djokovic, bu turnuvada kariyerinin en iyi Grand Slam sonucunu elde eden dünya 35 numarası ABD’li Tommy Paul ile karşılaştı.

Mücadeleye etkili vuruşlarla başlayan ve ilk sette 5-1 öne geçen Djokovic, 7. maçtan itibaren kendi servisini kullanarak ritmini kaybetti. Paul, 35 yaşındaki rakibinin tekrarlayan hatalarından yararlanarak seti 5-5 aldı. Oyunun kontrolünü tekrar eline alan Djokovic ilk seti 7-5 aldı.

İlerleyen bölümlerde yaptığı verimli ters vuruşlarla rakibine şans bırakmayan Djokovic, ikinci seti 6-1, üçüncü seti 6-2 ve maçı da 3-0 kazanarak finalde gol buldu.

9 kupa ile turnuva tarihinin en başarılı tenisçisi olan Djokovic, 29 Ocak Pazar günü finalde Yunan Tsitsipas ile karşılaşacak.

Sırp tenisçi, kariyerinde 33. kez Grand Slam finaline çıkarak tek erkeklerde kendi rekorunu kıracak. Tsitsipas, 2021 Fransa Açık’tan sonra kariyerinde ikinci kez Grand Slam finalinde oynayacak.

13. gün programı

Turnuvanın 13. gününde yarın tek bayanlar final maçı oynanacak.

Grand Slam turnuvalarında oynadığı üç yarı finalin ardından bu turnuvada kariyerinde ilk kez 5. sırada yer alan ve finale kalan Belaruslu Arina Sobolenko, geçen yıl Wimbledon’ı kazanan Kazakistan’dan 22. seribaşı Elena Rybakina ile karşılaşacak. .

AAA

İlginizi Çekebilir