BALKAN | Bağımsız Sanayici ve Girişimciler Derneği (MÜSİAD) Kırcaali’de toplantı yaptı

MÜSİAD Bulgaristan temsilcisi Kemal Özmez, MÜSİAD’ın Bulgaristan’daki faaliyetlerini yakından tanımak, iş adamlarını bir araya getirmek ve MÜSİAD himayelerinde bir araya getirmek amacıyla ülke çapında bir dizi toplantı başlattı.

Bu toplantıların ilki Kırcaali’de gerçekleşti. Toplantıyı düzenleyen MÜSİAD Bulgaristan Temsilcisi Kemal Özmez, MÜSİAD’ın Bulgaristan iş dünyasında temsil edilmesinin ekonomiye katkı sağlayacağını söyledi. Bu nedenle Bulgaristan’ın farklı bölgelerinden iş insanlarıyla bir araya gelerek MÜSİAD çatısı altında çalışmalarını geliştirerek hem kendilerine hem de ülkelerine nasıl katkı sağlayabileceklerini anlattı.

Kemal Özmez toplantıda yaptığı konuşmada MÜSİAD’ın önemine değinerek şu ifadeleri kullandı.

“MÜSİAD Başkanı Sayın Mahmut Asmalı, son Avrupa ziyaretinde Türkiye’nin ticaretinin çoğunu Avrupa Birliği ile yaptığını söyledi. Bulgaristan’daki değerli iş adamlarımızın bu ticaretten pay almalarının yolunun da güvenilir temellere dayalı ticari ilişkilerden geçtiğini düşünüyorum ve bu da MÜSİAD’ın himayesinde yapılabilir. Bunun kanıtı, Kasım ayında İstanbul’da düzenlenen MÜSİAD EXPO 2022’yi ziyaret eden katılımcıların ticari ilişkileridir.

MÜSİAD yatırım ve Başkanımız Mahmut Asmala liderliğinde kurulan MÜSİAD Ticaret Ofisi, yatırımcılara ve girişimci iş insanlarına güvenilir bir şekilde rehberlik edecektir.

MÜSİAD, Bulgaristan ile Türkiye arasındaki ticaret hacminin 6 milyar dolar artmasına katkı sağlayacak. Bu özellikleri tanıtmaya devam edeceğiz. Bulgaristan, 85 milyonluk bir pazarla komşu olmanın yanı sıra Türkiye’nin Avrupa Birliği pazarlarına açılan kapısı olma avantajına da sahip. İki ülkenin komşuluk kültürleri birbirine çok yakın, amacımız bu komşuluk kültürünü aramızdaki ticari ilişkilerle daha da güçlendirmek.

MÜSİAD misyonu; Ulusal ve uluslararası düzeyde bağımsız ve bağımsız hareket eden, önceden belirlenmiş ilke ve değerleri paylaşan, üyeleri arasında dayanışmayı geliştiren, birlik ve beraberlik ruhu içinde bulundukları bölgelerin maddi ve manevi gelişimine katkıda bulunan işadamlarının derneği olarak; dayanışmayı, kendi içinde sağlar.

Bugün yaklaşık 2.000.000 kişiye istihdam sağlayan 60.000’e yakın işletmeyi temsil eden 13.000’in üzerinde üyesi bulunan MÜSİAD, Türkiye’de 84 irtibat noktası, 81 ülkede toplam 165 noktası ile üyelerinin sorunlarını, görüş ve önerilerini çözüm amacıyla değerlendiriyor. Yurtdışındaki farklı ülkelerde outlete hizmet veren bir metropol platformudur.

Kalbimiz Bulgaristan’daki tüm iş dünyasına açık. Hepinizi bu önemli çatı altında görmek istiyoruz.”

İlginizi Çekebilir