BALKAN | Balkan tekvando şampiyonu Ahmet Yılmaz yeni şampiyonluklar hedefliyor

Balkan Tekvando Şampiyonası’nda altın madalya kazanan milli atlet Ahmet Yılmaz, Avrupa ve Dünya Şampiyonalarında da podyuma çıkmayı hedefliyor.

6 yıl önce Tekirdağ’da başladığı tekvando sporunda çeşitli dereceler elde eden Ahmet Yılmaz, 3-4 Aralık tarihlerinde Arnavutluk’ta düzenlenen Balkan Tekvando Şampiyonası’nda Türkiye’yi temsil etti.

Organizasyonda altın madalya kazanan 14 yaşındaki yerli sporcu, yeni şampiyonluklar için çalışmalarını sürdürüyor.

Ahmet Yılmaz, AA muhabirine, şampiyonada podyuma çıkmanın benim için büyük bir onur olduğunu söyledi.

Emeklerinin karşılığını kürsüde aldığını belirten Ahmet Yılmaz, “Şampiyonlukta maçlar gittikçe zorlaşıyordu. İlk maçta uzun boylu bir rakiple karşılaştım ve biraz zor oldu. İlk maçımı rauntsuz kazandım. İkinci maçımı rauntsuz kazandım. Geçen maçta Bosna Hersekli bir rakibimi nakavt ederek kazandım. İyi bir mücadelenin ardından altın madalyayı aldım.” dedi.

“Çok heyecanlanmıştım”

Balkan şampiyonu sporcu, organizasyonun kendisi için güzel bir deneyim olduğunu ve çok heyecanlı olduğunu söyledi.

Heyecanının ilk kez yurt dışında bir şampiyonaya katılmasından kaynaklandığını belirten Ahmet Yılmaz, “Orada altın madalya kazandım ve bayrağımızı dalgalandırdım. Podyumda birinci olmak benim için büyük bir onurdu. Bayrağımızı orada dalgalandırmaktan büyük mutluluk duydum. Balkan Şampiyonası benim için bir başlangıçtı. Bundan sonra Avrupa ve Dünya Şampiyonalarında ve Olimpiyatlarda altın madalya kazanmak istiyorum. Bayrağımızı dalgalandıracağım, Türkiye’mizi gururlandıracağım.” kullanılan ifadeler.

– “Sporcumun altın madalya ile dönmesinden dolayı gururlu ve mutluyum”

Teknik Direktör Mustafa Kılıç, sporcusunun Balkanlar şampiyonu olmasından dolayı çok mutlu olduklarını söyledi.

Türkiye şampiyonalarında ve uluslararası müsabakalarda iyi dereceler alacak sporcular yetiştirmeye çalıştıklarını belirten Kılıç, şunları kaydetti:

“Sporcumun altın madalya ile dönmesinden dolayı gururlu ve mutluyum. Ona çok güvendim. Neyse ki altın madalya ile döndü. Çok iyi maçlar oynadı ve finalde rakibini nakavt etti. Göğsümüzü kabarttı ve ülkesini en iyi şekilde tanıttı. Bundan sonra hedefimiz sporcumuzun Avrupa ve Dünya Şampiyonalarında mücadele etmesidir. Balkan Şampiyonası bizim için başlangıç ​​oldu. Umarım en güzelini birlikte yaşar ve görürüz.”

Kaynak: AAA

İlginizi Çekebilir