BALKAN | Balkan tekvando şampiyonu yeni unvanlar üzerinde çalışıyor

Balkanlar’ın milli şampiyonu Emirhan Çelik Avrupa’da, dünyada ve olimpiyatlarda başarılar hedefliyor.

Eyyubiye Belediyesi sporcusu 13 yaşındaki Emirhan Çelik, yaklaşık 5 yıl önce gelen tavsiye üzerine bir savunma sporu olan tekvandoya başlama kararı aldı. Bölgesindeki AK Evler spor salonuna başvuran ve teknik direktör Hüseyin Çelik ile antrenman yapan Emirhan, Belediye Başkanı Mehmet Kuş’un desteğiyle önce Şanlıurfa’da ardından Türkiye genelinde düzenlenen yarışmalarda diplomalarını aldı.

Milli sporcu Emirhan Çelik, 3-4 Aralık tarihlerinde Arnavutluk’ta düzenlenen 23. Balkan Tekvando Şampiyonası’nda erkekler yıldız kategorisinde 45 kg sıklet kategorisinde altın madalyanın sahibi oldu.

Emirhan Çelik, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yaklaşık 5 yıl önce mahallesinde çıkan kavganın ardından kendini korumak için tekvandoya başladığını söyledi. Tekvandonun hayatını çok değiştirdiğini öne süren Çelik, “Kısa sürede kendimi geliştirdim. Yarışmaya Belediye Başkanımız Mehmet Kuş’un desteği ile katıldım. Tüm illerde şampiyonluklar kazandım, ardından Türkiye’nin her yerinde düzenlenen şampiyonalarda ödüller kazandım. Geçen hafta Arnavutluk’ta Taekwondo Şampiyonasında altın madalya kazandım.” söz konusu.

Hedeflerine ulaşmak için çok çalıştığını anlatan Emirhan Çelik, şunları söyledi:

“Spor bana çok şey kattı. Bana kendime güvenmeyi öğretti. Ancak arkadaş çevrem değişti. Çok çalıştım, Balkan şampiyonu oldum. Gelecekte Avrupa ve Dünya Şampiyonalarına katılmayı umuyorum. Spor dışında okula da gidiyorum. Spor salonundaki antrenmanlarıma engel değil. Allaha şükür öğretmenim bana nasıl çalışacağımı ve ne yapacağımı öğretiyor. Hedefim Avrupa ve Dünya Şampiyonalarında ve Olimpiyat Oyunlarında altın madalya kazanmak. Bunu başaracağıma inanıyorum.”

“Emirhan göğsümüzü kabarttı”

Antrenör Hüseyin Çelik, Emirhan’ın genç yaşta büyük başarılar elde ettiğini söyledi.

Emirkhan’ın başarıya ulaşmak için düzenli olarak çalıştığını belirten Çelik, şunları kaydetti:

“Emirkhan bize geldiğinde çok gençti. Kısa sürede kendini geliştirdi ve başarıya ulaştı. Bu hafta Arnavutluk’ta düzenlenen 23. Balkan Tekvando Şampiyonası’nda yıldızlar 45 kiloda altın madalyanın sahibi oldu. Emirhan’ın başarısı bizleri gururlandırdı. Bu başarılarda Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş ve Şanlıurfa il tekvando temsilcisi Metin Şimşek’in katkısı büyük, kendilerine çok teşekkür ediyorum. Emirhan’ın ay yıldızlı bayrağımızı yakın gelecekte Avrupa ve Dünya Şampiyonalarında taşıyacağına inanıyorum” dedi.

AAA

İlginizi Çekebilir