BALKAN | Başbakan Kovaçevski ve Ekonomi Bakanı piyasalardaki donmuş fiyatları denetliyor

Kuzey Makedonya Başbakanı Dimitar Kovaçevski ve Ekonomi Bakanı Kresnik Bektesi, hükümetin ekmek, makarna ve süt ürünleri gibi gıda maddelerinin fiyatlarını dondurma kararına nezaret etti.

Başbakan Dimitar Kovaçevski, Ekonomi Bakanı Kreşnik Bektesi ve Piyasa Teftiş Direktörü Goran Traykovski ile birlikte bugün Kapıştek’teki Ramstore süpermarketi ziyaret etti.

Başbakan Dimitar Kovaçevski bugün ekmek, makarna ve süt ürünleri üreticileri ve satıcılarının fiyat indirimlerine uyabildiklerini söyledi.

Söz konusu ürünlerde fiyatların düşürülmesinin vatandaşın cebine önemli ölçüde olumlu etki yapacağını kaydeden Kovachevsky, “Hükümetin kararları doğru çıktı. Şahsen, kararlara saygı gösterildiğinden ve üreticilerin, tedarikçilerin ve tüccarların en iyileri tarafından uygulandığından emin olmak istiyorum. Vatandaşların sırtından şahsi çıkarlara izin vermeyeceğiz. Şirketlerin genel faydayı anlamalarını bekliyorum. Devlet, vatandaşların normlarını ve çıkarlarını korumaya devam ediyor. Vatandaşların hayatını iyileştireceğine derinden inandığım kararlar alıyoruz.” kullanılan ifadeler.

Traykovski, ülke genelinde sahada 160’tan fazla müfettiş olduğunu, herhangi bir seçim olmaksızın sadece yasalara göre hareket ettiklerini ve bu sabah herhangi bir ihlal olmadığını söyledi.

İlginizi Çekebilir