BALKAN | Devlet kurumlarının elektrik tüketimini azaltma eğilimi devam ediyor

Kuzey Makedonya Ekonomi Bakanı Kresnik Bektesi, kamu kurumlarında elektrik tüketimindeki düşüş eğiliminin devam ettiğini söyledi.

Ekonomi Bakanı Kreşnik Bektaşi, bugün hükümette düzenlediği basın toplantısında, Eylül ayında tüm devlet idareleri, devlet kurumları ve kamu teşebbüslerinin elektrik tasarruflarının bir önceki yılın aynı ayına göre analizini sundu. Analize göre toplam elektrik tüketiminde %24 oranında tasarruf sağlandı.

Ekonomi Bakanlığı’nın tüm devlet kurum ve kuruluşlarından aylık şeffaf elektrik tasarruf verilerini yayınlayacağını kaydeden Bekteshi, şunları söyledi: “Elektrik tüketimindeki düşüş eğiliminin Eylül ayı ilk elektrik verilerinin ardından devam ettiğini bildirmekten memnuniyet duyuyorum. Kamu kurumlarının tasarrufu. söz konusu.

Bektesi, en düşük tasarrufun %18 ile Sağlık Bakanlığı’nda olduğunu, en yüksek tasarrufun ise %58 ile Milli Eğitim Bakanlığı binasında kaydedildiğini anlattı.

Hükümet enerji tasarrufları %32, Meclis Ekim tasarrufları %22, Başkanlık tasarrufları %24, ESM İdare Binası tasarrufları %25 ve MEPSO tasarrufları %22’dir.

İlginizi Çekebilir