BALKAN | Dünyaca ünlü isimler Türkiye’den yardım çağrısında bulunarak desteklerini sürdürüyor.

Dünyaca ünlü kültür ve sanat simaları, sosyal ağlardan Kahramanmaraş’ta meydana gelen deprem nedeniyle Türkiye’ye taziye mesajları gönderiyor.

Özellikle sosyal medya hesaplarından milyonlarca hayranıyla konuşan çok sayıda yabancı sanatçı, depremin ilk gününden bu yana neredeyse her gün Türkiye’ye destek çağrısında bulundu.

Türkiye’ye destek olmak isteyen İngiliz müzisyen Yusuf İslam, Kuran’da Maide Suresi’nin 32. ayetinde “Kim bir can kurtarırsa, bütün insanların hayatını kurtarmış gibi olur” diyor. Deprem bölgelerinde arama kurtarma çalışmalarını sürdüren Beyaz Baretliler örgütüne destek verdi.

Grammy ödüllü Arnavut-İngiliz şarkıcı Dua Lipa, 90 milyona yakın Instagram takipçisiyle Türkiye ve Suriye için bağış toplayan bir kuruluştan içerik paylaştı.

İngiliz aktör ve rapçi Riz Ahmed, BBC’nin deprem haberini paylaşarak AKUT’a yardım için bir link paylaştı.

İngiliz şarkıcı Sami Yusuf da Instagram hesabında depremzedelere nasıl yardım edileceğine dair içerikler paylaşarak takipçilerini yardım kampanyasına destek olmaya teşvik etti.

“Bunu birlikte atlatacağız”

Lübnan asıllı İsveçli Müslüman şarkıcı Maher Zain ise Instagram hesabından yaptığı paylaşımda, “Türkiye’de yaşanan deprem nedeniyle binlerce kişi evine dönemez hale geldi ve sokakta kaldı. Lütfen onlar için bağışta bulunun, ihtiyacınız kadar mont, elbise, ayakkabı gönderin. Ne gönderirseniz gönderin, oraya fiziksel olarak yardım etmek isterseniz, birlikte halledebiliriz. Bu kadar soğukta evine gidemeyen insanları hayal edebiliyor musunuz? Allah onlara yardım etsin.” sözlerini kullandı.

Türkiye’yi etiketleyen İranlı müzisyen Mohsen Namjoo, Instagram hesabından şunları yazdı: “Sevgili, kibar ve misafirperver ev sahibim, güzel annem ve asil halkınız… Yüzünüzden hüzün silinsin.” Notunu paylaştı.

İtalyan müzisyen Andrea Bocelli ve eşi Veronica Berti Bocelli de Türkiye ve Suriye’deki depremzedeler için destek mesajı gönderdi.

Ünlü restoran işletmecisi Nusret Gökçe’nin Instagram hesabından paylaştığı videoda depremin insan hayatındaki en acı olaylardan biri olduğunu belirten Bocelli, “Ülkem depremin kötü etkilerinin çok iyi farkındadır. Buradan Türk ve Suriye halklarına desteğimizi iletmek istiyoruz. Yetkililerden vatandaşlara herkesin katkı sunmasını diliyoruz. Sizi sevgiyle kucaklıyoruz.” söz konusu.

AAA

İlginizi Çekebilir