BALKAN | Dünyaca ünlü isimler Türkiye’ye destek mesajları göndermeye devam ediyor.

Paulo Coelho, Zara Larsson, Ellen DeGeneres, Della Miles, Reshad Strick, Steve DiGiorgio ve Tim Seife üzüntülerini sosyal medya hesaplarından paylaştılar.

Dünyaca ünlü kültür ve sanat simaları, sosyal ağlardan Kahramanmaraş’ta meydana gelen deprem nedeniyle Türkiye’ye taziye mesajları gönderiyor.

Önceki gün Russell Crowe, Antonio Banderas, Dua Lipa ve Mark Eliyahu Türkiye’ye destek mesajları yayınlarken dünyaca ünlü yazar Paulo Coelho, şarkıcı Zara Larsson, komedyen Ellen DeGeneres ve Della Miles’ın da aralarında bulunduğu çok sayıda sanatçı Türkiye’ye takipçi kazandırıyor. Yanında olduklarına dair mesajlar paylaştı.

Brezilyalı yazar Paulo Coelho, bir kullanıcının Türkiye’deki depremle ilgili Twitter gönderisinden alıntı yapmak için “EarthquakeTurkiye” (Türkiye’de Deprem) hashtag’ini kullandı.

İsveçli ünlü pop sanatçısı Zara Larsson, Instagram hesabındaki hikayesine The Guardian gazetesinden alıntı yaparak bağış yapmak isteyenler için AKUT linki ekledi.

Amerikalı komedyen ve TV sunucusu Ellen DeGeneres, Instagram hesabından yaptığı paylaşımda vakfın yaptığı bağışın bağlantısını paylaştı: “Türkiye ve Suriye’nin desteğimize ihtiyacı var. Binlerce insan öldü ve çok daha fazlası enkaz altında kaldı. İmkanı olanların yardım çabalarına destek vermelerini umuyorum.” Sözleriyle pişmanlığını dile getirdi.

Sosyal medya hesaplarından yoğun açıklamalarda bulunan Amerikalı sanatçı Della Miles, depremle ilgili de yoğun açıklamalarda bulundu.

Amerikalı müzik grubu Testament’in gitaristi Steve DiGiorgio, kişisel Twitter hesabında Türkiye ve Suriye’deki depremle ilgili hashtag’ler paylaşarak, deprem fotoğrafına kırık kalp emojisi ekledi.

Bosnalı-Avustralyalı aktör ve TV sunucusu Reshad Strik, Instagram hesabından yardım çağrısında bulundu: “Yardım et Tanrım. Türkiye ve Suriye…” paylaşımında bulundu.

Numan Akar ve Tim Seife’den başsağlığı mesajı

Türk oyuncular Numan Akar ve Tim Seifi de sosyal medya hesaplarından paylaşımlarda bulunarak takipçilerini kendilerine destek olmaya teşvik etti.

Dünyaca ünlü rock grubu Kiss’in solisti ve basçısı Gene Simmons, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Binlerce insanın hayatını kaybettiği büyük deprem nedeniyle kalbim ve dualarım Türk halkıyla birlikte. Sevgilerimizi ve en iyi dileklerimizi gönderiyoruz.” Sözleriyle pişmanlığını dile getirdi.

Hollandalı müzik grubu Epica’nın Türkiye’de birçok kez sahneye çıkan solisti Simone Simons da deprem için “Yüreğim Türkiye ve Suriye için kanıyor” dedi. mesajınızı paylaştı.

Finlandiyalı soprano ve rock solisti Tarja Turunen, sosyal medya hesabından, “Türkiye, Suriye ve depremden etkilenen diğer tüm ülkeler için dua ediyoruz.” sözlerini kullandı.

İlginizi Çekebilir