BALKAN | FIFA Sırbistan’a skandal bayrağı nedeniyle para cezası verdi

FIFA, Katar’da düzenlenen 2022 FIFA Dünya Kupası’nda Brezilya ile karşılaşan Sırbistan’ın soyunma odasında “Kosova’yı Sırbistan’ın bir parçası olarak gösteren” bayrak nedeniyle Sırbistan Futbol Federasyonu’na para cezası verdi.

Sırbistan’ın soyunma odasında FIFA, “Kosova’yı Sırbistan’ın bir parçası” olarak gösteren bir bayrakla ilgili soruşturma başlattı.

Sırbistan Futbol Federasyonu kararıyla FIFA; Brezilya’ya karşı soyunma odasında bir olay nedeniyle 21.300 dolar para cezasına çarptırıldı.

Hırvatistan da yaptırımlar altında

Öte yandan Hırvat Futbol Federasyonu, Hırvat taraftarlar tarafından Kanadalı kaleci Borjan’a hakaret ettiği için 53 bin dolar para cezasına çarptırıldı.

Ne oldu?

Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği (FIFA), Katar’da düzenlenen 2022 FIFA Dünya Kupası’nda Brezilya ile karşı karşıya gelen Sırbistan’ın soyunma odasında “Kosova’yı Sırbistan’ın bir parçası olarak gösteren” bayrak nedeniyle Sırbistan Futbol Federasyonu hakkında disiplin soruşturması başlattı. .

Bölgede cevap

Dünya Kupası’nda rakibi Brezilya ile karşılaşan Sırp milli takımının soyunma odasında “Vazgeçme” yazılı “Sırp bayrağı” ve “Kosova haritasına çizilen Sırp bayrağı” tepkilere neden oldu. bölgede, eyalette.

Kosova Futbol Federasyonu, bu konuda şikayette bulunduklarını ve FIFA’nın olayla ilgili olarak Sırbistan Futbol Federasyonu hakkında “disiplin soruşturması” başlattığını duyurdu.

Kosova Kültür, Gençlik ve Spor Bakanı Khairulla Ceku, eylemi “Dünya Kupası’nın nefret dolu, yabancı düşmanı ve soykırımcı mesajlar yaymak için kullanılması” olarak nitelendirdi. olarak değerlendirilmiştir.

Sırbistan, 2008 yılında tek taraflı olarak bağımsızlığını ilan eden Kosova’yı kendi toprağı olarak görüyor.

ntvspor

İlginizi Çekebilir