BALKAN | Filistinli çocuklar Türkiye ve Suriye’deki depremzedelerin anısına resim çizdi

İşgal altındaki Doğu Kudüs’teki Filistinli anaokulu öğrencileri, Türkiye ve Suriye’deki depremzedelerle dayanışma için resim yapıyor ve bağışta bulunuyor.

Doğu Kudüs’teki Güller Anaokulu’ndaki öğretmen ve öğrenciler Türk bayrağı ve İstanbul temasını boyadılar.

Türkiye’nin Filistin’in Kudüs Başkonsolosu Büyükelçi Ahmet Rıza Demirer de bir anaokulunu ziyaret ederek Filistinli çocukların resim kursuna katıldı ve çizimlerini inceledi.

Dersin ardından çocuklar, velilerin girişimiyle depremzedeler için okul bahçesine kurulan bağış kutusuna para atarak yardımda bulundu.

Büyükelçi Demirer, okul yönetimi, veliler ve öğrenciler de depremde hayatını kaybedenler için dua etti.

Demirer burada yaptığı konuşmada, “Bu üzücü günde konuşmak ve mesaj vermek kolay değil, bu küçük çocuklar burada bir mesaj veriyor” dedi. söz konusu.

Demirer, çocukların maddi yardımlarının önemli olduğunu ve Türkiye halkına manevi destek olacağını kaydetti. Bu çocuklar bugün bize bunu öğretiyor. Öğretmenleri de bu çocuklara ders veriyor.” dedi.

Bir anaokulunda ergoterapist olarak çalışan Filistinli eğitimci Yasemin Ebou Silbaye, etkinliğin amacını AA muhabirine anlattı.

Ebu Şilbaye Türkçe yaptığı açıklamada, “Bu etkinlikle çocuklara kardeşliği, işbirliğini ve başkaları için empati ve empati geliştirmeyi öğretmek istiyoruz.” kullanılan ifadeler.

İlginizi Çekebilir