BALKAN | Fransa’da Müslüman bir restoran işletmecisi yetimleri hamburgerle memnun etti

Fransa’nın başkenti Paris’in banliyölerinden Yvelines’te yaşayan Faslı restoran işletmecisi Brahim Burika, restoranında hazırladığı hamburgerlerle yetimlerin yüzünü güldürdü.

ülkede geçen yıl COVID-19 Lokantasında kaldığı süre boyunca başı derde giren ve örnek davranışları medyada çokça habere konu olan öğrencilere ücretsiz yemek ikramı ile takdirname alan Burika, 2018 yılından bu yana iş hayatında. muhtaç yardım elini uzatır.

Burika’nın bu kez Noel’in kutlandığı bir ülkede, ebeveynleri bir suçun kurbanı olan 150 ebeveyni vardır. yetimburgerler bol malzemeli servis ediliyor.

Yvelines’in Mantes-la-Jolie kasabasında yaşayan Bourica, aralarında kadınların da bulunduğu Mamans du Ciel derneğinin kendisiyle temasa geçmesinin ardından harekete geçtiğini söyledi.

“(Dernek üyeleri) bana Noel için bir bayram yemeği düzenlemek istediklerini ve çocuklara zeytinli tavuk yemeği ısmarlamak istediklerini söylediler. Bakın bu çocuklara tavuk ya da hamburger sorarsanız cevap belli dediler. Dedim.” İfadelerini kullanan Burika, çocukların tepkilerinden yola çıkarak kendilerine hamburger pişirdiğini söyledi.

“İnsanları mutlu etmek paha biçilemez”

Burika şöyle devam etti:

“Beni mutlu eden şey, ben yardım etmeye çalıştığımda birçok insanın katkıda bulunmak için seferber olması. Bizim için fark etmese de bu tür jestler çocuklar için çok şey ifade ediyor. Onlar için hayatlarının geri kalanında asla unutamayacakları harika bir an olacak. İnsanları mutlu etmek paha biçilemez. Müslümanlar olarak bu konuda örnek olmalıyız. Medyaya çıkmak veya para kazanmak için değil, Allah için yaptım. Yetimlerin dinimizde, Kuran’da ve Peygamber Efendimiz’in yanında ayrı bir yeri vardır. Bir yetimin gülüşü bizi de gülümsetir. “

Yemeğe katılan Fransızların çok heyecanlandığını belirten Bourica, burgerleri görünce kendilerinin de mutlu olduklarını ifade etti. Yardımsever lokantacı, “Çocukların da gözlerinden mutlu oldukları belliydi” dedi. söz konusu.

Ocak ayında yetimlere kavuşacak.

Banliyöde büyüdüğünü ve bu bölgelerde yaşayan Müslümanların ve insanların medyanın yansıttığı kadar kötü ahlaklı olmadığını kaydeden Burika, varoşlarda örnek bir dayanışma olduğunu ve iyi yönlerden bahsedilmemesine rağmen, daha baskındır.

Burika, “Fransızcayı iyi bilmesek de bir kalbimiz, değerli fikirlerimiz var” dedi. dedi.

Burika ise iyi bir hamburgerin lezzetinin kaliteli ve saf malzemeleri doğru ölçüde birleştirmekten geçeceğini belirtti.

Burika, 10 Ocak 2023’te aynı derneğin yetimler için benzer bir organizasyon talebinde bulunduğunu ve olumlu yanıt verdiğini belirtti.

AA görüntüleri uluslararası medyanın ilgisini çekti.

Fas asıllı Burika, Fransa’daki restoranında tüm öğrencilere ücretsiz yemek dağıtacağını duyurarak, Covid-19 salgını sürecinde yaşadıkları maddi sıkıntılar nedeniyle insani yardım kuruluşlarının önünde kuyruğa giren öğrencilerin fotoğraflarını görüntüledi. tartışıldı.

Müslümanlara karşı ‘bölücülük yasası’ çıkarıldığı ve medyada Müslümanların eleştirildiği bir dönemde Burik’in bu tavrı takdirle karşılanmış ve birçok habere konu olmuştur. Bu haberin ardından birçok Fransız, hükümeti Müslümanlara yönelik muamelesinden dolayı eleştirdi.

AA’nın Buriki’nin hayırseverliğiyle ilgili Şubat ayı haberlerinin görüntüleri başta Arap, Çin ve Afrika basını olmak üzere birçok uluslararası medyada kullanıldı.

İlginizi Çekebilir