BALKAN | Fransa’nın Strasbourg kentinde meydana gelen Türkiye depreminde hayatını kaybedenlere yardım seferberliği

Fransa’nın Strasbourg bölgesinde yaşayan Türklerin öncülüğünde Kahramanmaraş’ta 10 ili etkileyen depremde hayatını kaybedenler için yardım toplanıyor.

MikailPlayer’ın başlattığı kampanya kapsamında Strasbourg bölgesinde yaşayan Kahramanmaraşlı taşıyıcı, bölgedeki Türkler ve Fransızlar ile sınır ötesi Almanya’da yaşayan Türkler depremzedeleri seferber etti.

Yardım lojistiği departmanında gönüllü olarak çalışan Hataylı Furkan Çelik, AA muhabirine yaptığı açıklamada, depremzedeler için bebek bezi, hijyen malzemesi, ayakkabı, giysi ve battaniye gibi çeşitli malzemeleri topladıklarını söyledi.

Yardıma ilişkin bilginin açıklanmasıyla birlikte kısa sürede büyük miktarda malzeme toplandığını belirten Çelik, “Öncelikle Türklerin çabaları sayesinde ikinci TIR’ı doldurma yolunda ilerliyoruz. depolarımız doldu.” dedi.

Yardım götürmek isteyenlerin sıraya girdiğini anlatan Çelik, Herdt Belediyesi’nin depremzedeler için de ulaşım paketleri sağladığını söyledi.

Bölgedeki Fransızların da yardımda bulunduğunu belirten Çelik, “Umarız insani yardım tırlarını en kısa sürede Türkiye’ye ulaştırırız.” ifadesini kullandı.

AAA

İlginizi Çekebilir