BALKAN | Hakemler Arnavutluk’ta oynamayı reddetti

Arnavutluk’ta oynanacak Kastrioti-Bulis maçına hakemler katılmayı reddetti. Karşılaşma bu olaydan sonra ertelense de Arnavutluk Futbol Federasyonu’ndan açıklama geldi.

Castrioti-Bulis maçı, hakemlerin bu maça katılmayı reddetmesi nedeniyle ertelendi. Arnavutluk Futbol Federasyonu, ölüm tehditleri aldığını söylediği hakemlerle ilgili durumun polise bildirildiğini duyurdu.

Arnavutluk Süper Ligi’nde hakemler Kastrioti takımına karşı bir galibiyet kaydetti. Doğu Avrupa ülkesinde hakemler Kastrioti’nin takımında oynamayı reddetti.

GOL İPTAL ETMEYE ZORLANDI
Arnavutluk Futbol Federasyonu, maçlar öncesi hakemlerin ölüm tehditleri aldığını ve tüm bunların polise bildirildiğini açıkladı. Federasyon’un konuyla ilgili yaptığı açıklamada da detaylara yer verildi; Kastrioti ile Latchi arasında geçen hafta oynanan maçta hakemlerin Latchi takımının golünü iptal etmek zorunda kaldığını duyurdu.

DUYURU BEKLEYEN HAKEMLER
Federasyondan yapılan açıklamada, yargıçların kendilerini sürekli tehdit altında hissettikleri ve bu tür olayları yazılı olarak belirtmekten veya kınamaktan çekindikleri de belirtildi. Olayın netlik kazanması için olayın sonuna kadar bekleneceği ve Arnavutluk futbol panoramasında güvenli ortamın sağlanması için uygun kararların verileceği bildirildi.

Milliyet

İlginizi Çekebilir