BALKAN | Halkbank, Sırbistan’ın başkenti Belgrad’da yeni şube açtı

Halkbank, 2015 yılından bu yana faaliyet gösterdiği Sırbistan’ın başkenti Belgrad’da yeni şubesini açtı.

Belgrad’da Voevoda Stepe Caddesi’nde açtığı şube ile yurt içindeki temsilcilik sayısını 41’e çıkaran Halkbank, hizmet ağını genişletti.

Yeni şubenin açılışında konuşan Halkbank Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Hasan Tuncay, Sırbistan ile Türkiye arasında güvene dayalı bir ilişki olduğunu belirterek, “Ortak paydan beslenen bu ağı oluşturmak için hepimize büyük sorumluluk düşüyor. kültür. ve siyasi ve ekonomik ilişkiler, sürdürülebilir”. söz konusu.

Halkbank’ın Sırbistan genelinde 41 şube açtığını anlatan Tunjaj, geçen yıl 5 şube açtıklarını ve şu anda 693 çalışanı olduğunu söyledi.

Halkbank Sırbistan Müdürü Aziz Arslan, her zaman insan odaklı çalıştıklarını belirterek, her müşteriye bireysel bir yaklaşım sergilediklerini söyledi.

Arslan, “Müşterilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda hizmet ve hızlı çözümler sunarak “Önce İnsan” mottomuzu hayata geçirmeye devam ediyoruz. dedi.

– “Sırp-Türkiye ilişkileri tarihinin en iyi seviyesinde”

Türkiye’nin Belgrad Büyükelçisi Hami Aksoy, Sırbistan-Türkiye ilişkilerinin tarihinin en iyi seviyesinde olduğunu belirterek, “Her yıl yeni rekorlar kırıyoruz. Geçen yıl dış ticaret hacmi 2,35 milyar dolar mertebesine ulaştı.” bir açıklama yaptı.

Sırbistan’da artan Türk yatırımlarına değinen Aksoy, Halkbank’ın köklü geçmişi nedeniyle ülkede fark yarattığını söyledi.

Şubenin açılışına Sırp-Türk Girişimciler Derneği temsilcileri ve Galatasaray’ın eski futbolcusu Cevad Prekazi de katıldı.

Cacanska Bank’ın %76,76 hissesini satın alarak Sırbistan’da faaliyetine başlayan Halkbank, 2015 yılında bu ülkede ilk şubesini açmıştır.

AAA

İlginizi Çekebilir