BALKAN | Hırvatistan başantrenörü Dalic: Arka arkaya Dünya Kupası finaline ulaşmak tüm zamanların en büyük başarısı olur

Hırvatistan Teknik Direktörü Zlatko Daliç, “Arka arkaya Dünya Kupası’nı kazanmak ve finale kalmak, Hırvatistan için tüm zamanların en büyük başarısı olacak” dedi. söz konusu.

Hırvat milli futbol takımı teknik direktörü Zlatko Daliç, tekrar Dünya Kupası finaline ulaşabileceklerine inandıklarını söyledi.

Dalic, bunu Katar’ın ev sahipliği yaptığı 2022 FIFA Dünya Kupası’nda Arjantin ile oynanan yarı final maçı öncesinde düzenlediği basın toplantısında söyledi.

Çok önemli bir maç oynayacaklarını açıklayan Zlatko Dalic, “Bu Hırvatistan için önemli bir başarı ama daha fazlasını istiyoruz. Hiçbirimiz mücadeleden kaçmayacağız. Gücümüz ve irademiz var. Mümkün olan her şeyi yapacağız. İki takımdan da yoğun, dinamik ve centilmen bir oyun bekliyorum. Bu geceki zafer ve arka arkaya Dünya Kupası finaline ulaşmak, Hırvatistan’ın tüm zamanların en büyük başarısı olacak.” sözlerini kullandı.

Arjantin’in yıldız futbolcu Lionel Messi altında çok önemli bir takım olduğunu ifade eden Dalic, “Rakibi analiz ettik. Nasıl oynanacağını biliyoruz. Oyuncularıma güveniyorum. Harika kişilikleri var. Onlar böyle olmasaydı yarı finale çıkamazdık. Son 2 maçımız uzatma ve penaltılarla bitti. Ama yarı finaldeyiz ve yorgunluktan bahsetmiyoruz.” dedi.

2018’de Rusya’da final oynayarak küçük ülkelerin hayalini gerçeğe dönüştürdüklerini vurgulayan Zlatko Dalic, “4 yıl önce kimse finale kalacağımızı tahmin etmiyordu. Mücadelemizden ve kalitemizden cesaret aldılar. Futbol sadece pek çok güzel şey vermekle kalmaz, aynı zamanda hayal kırıklıklarını da beraberinde getirir. Dört takımdan sadece 2’si finale kalacak ve bunlardan biri kupayı alacak.” görüş bildirdi.

Kaynak: AAA

İlginizi Çekebilir