BALKAN | İspanya ve Portekiz’in 2030 FIFA Dünya Kupası’na ev sahipliği yapmak için ortak adaylığına Fas da eklendi.

Fas, daha önce duyurulan İspanya ve Portekiz’in 2030 FIFA Dünya Kupası’na ev sahipliği yapmak için ortak adaylığına katılacağını duyurdu.

Fas’ın 2030 Dünya Futbol Şampiyonası’na ev sahipliği yaptığı Ruanda’nın başkenti Kigali’de düzenlenen Afrika Futbol Konfederasyonu (CAF) ödül töreninde Fas Kralı 6. Muhammed’in Fas Eğitim ve Spor Bakanı Chakib Benmoussa tarafından okunan mesajında İspanya ve Portekiz ile birlikte Kupa. ortak aday göstereceği açıklandı.

Resmi Fas haber ajansı MAP’a göre, Kral VI. dünyalar.”

Fas kralının mesajında ​​ayrıca 2030 Dünya Kupası adaylığı için “Afrika ve Avrupa’nın en iyilerini bir araya getirecek, dahi, yaratıcılık, deneyim ve kaynakların birliğini gösterecek bir adaylık” ifadesi kullanıldı.

Fas milli takımını Katar’da düzenlenen 2022 Dünya Kupası’ndaki tarihi başarılarından dolayı da tebrik eden Kral 6. Muhammed, ülkesinde futbolu “bir başarı ve sürdürülebilir insani gelişme” olarak gördüklerini söyledi.

Fas Kralı mesajında, “Futbol, ​​tutku ve yaratıcı yeteneğin bir ifadesi ve gelecek vizyonu, etkili ve şeffaf yönetim ve altyapı ile insan sermayesine yapılan bir yatırımdır” dedi. değerlendirmesini yaptı.

İspanya ve Portekiz, geçen yıl 2030 Dünya Kupası adaylıklarına ortaklaşa karar verdiler, İspanya Başbakanı Pedro Sanchez ve Portekiz Başbakanı Antonio Costa Ukrayna’nın katılımına desteklerini dile getirdiler.

Ancak son zamanlarda basında İspanya, Portekiz ve Fas’ın ortak adaylık müzakereleri yürüttüğü iddiaları yer alıyor.

Arjantin, Şili, Uruguay ve Paraguay, 2030 FIFA Dünya Kupası’na ev sahipliği yapmak için ortak adaylıklar ortaya koyarken, ev sahibi ülkenin 2024 yılında açıklanması bekleniyor.

AAA

İlginizi Çekebilir