BALKAN | İsrail askerleri Batı Şeria’da Filistinli bir genci öldürdü

Batı Şeria’nın işgal altındaki Kalkiya kentinde Filistinlilere yönelik düzenlenen müdahale sırasında İsrail askerlerinin açtığı ateş sonucu bir Filistinli genç hayatını kaybetti.

Filistin Resmi WAFA ajansına göre, Qalqiliya’daki Azzun şehrinin girişinde. İsrail kuvvetleri Filistinliler ile arasında çatışma çıktı. İsrail askerleri Filistinli gençlere gerçek mermi ve göz yaşartıcı gazla saldırdı.

Askerlerin açtığı ateş sonucu karnından yaralanan 20 yaşındaki Aid Azzam Selim kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

İşgal altındaki Batı Şeria’da 2023’ün başından beri İsrail ordusu ve fanatik Yahudi yerleşimciler ona ateş açtı. Filistinliler öldürülüyor sayısı 17’si çocuk ve biri kadın olmak üzere 95’e yükseldi.

Yerleşimci saldırısında 4 Filistinli yaralandı

Batı Şeria’nın Al-Bira kasabasının girişinde, Yahudi yerleşimcilerin Filistinlilere ait arabalara saldırdığı kaydedildi.

Olayda 4 Filistinlinin yaralandığı ve çok sayıda aracın hasar gördüğü bildirildi.

Bir selfiede, Yahudi yerleşimciler Filistinlilerin evlerine ve arabalarına ve camide ibadet edenlere saldırdı.

Bir grup Yahudi yerleşimci, Deir Belut’taki Salam Camii’nde namaz kılanlara taş attı.

İsrail polisinin orantısız güç kullanarak iki gece üst üste Mescid-i Aksa’ya ses bombaları, plastik mermiler ve coplarla müdahale etmesi, işgal altındaki Doğu Kudüs’te ve Batı Şeria’da gerilimi tırmandırdı.

İlginizi Çekebilir