BALKAN | İsrail güçleri son 3 haftada 20 Filistinliyi öldürdü.

Son 3 haftada, işgal altındaki Batı Şeria’da İsrail güçlerinin saldırılarında 20 Filistinli öldü.

Filistin Quds News’e göre, İsrail güçleri son zamanlarda Filistinlilere yönelik saldırılar artırılmış. İşgal altındaki Batı Şeria’daki baskınlar ve saldırılar nedeniyle bölgede tansiyon da yükseliyor.

Son 3 haftada İsrail güçlerinin saldırılarında 20 Filistinli öldü.

İsrail kuvvetleriBatı Şeria ve Doğu Kudüs’teki Filistin bölgelerinde yaşayanların sıklıkla ölümü veya yaralanmasıyla sonuçlanan bu baskınlar bölgede gerginliğe neden oluyor.

Filistin Sağlık Bakanlığı, 8 Aralık’ta İsrail güçleri tarafından yılın başından bu yana öldürülen Filistinli sayısını bildirdi; Sayının 52’si Gazze’de, 165’i Batı Şeria’da olmak üzere 217’ye yükseldiği açıklandı.

Ürdün Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Sinan el-Mekali, 9 Aralık’ta yaptığı açıklamada, İsrail askerlerinin Batı Şeria’ya düzenlediği baskınlara tepki göstererek, bunun bölgeyi yeni bir şiddet sarmalına sürükleyebileceği uyarısında bulundu.

Mısır Dışişleri Bakanlığı’ndan aynı gün yapılan açıklamada, Filistin halkına yönelik şiddetin artmasından derin endişe duyulduğu vurgulanarak, “Bu yıl son zamanların en fazla Filistinli şehidine tanık olduk. 200’ün üzerinde şehidimiz var.” açıklamalar yapıldı.

AAA

İlginizi Çekebilir