BALKAN | Kosova’da yayınlanan Benim Türkçem dergisinin 266. sayısı çıktı.

Kosova Türkçesinin korunması ve gelecek nesillere aktarılmasında önemli rol oynayan Türkm dergisi 266. sayısına ulaştı.

Türkçe Genel Yayın Yönetmeni Zeynel Beksaç’ın 266. sayısıyla ilgili yazısını sizlerle paylaşıyoruz:

“Savaşın arifesinde yayın hayatına başlayan ve şu anda 25 yaşına giren Türkm dergisinin 266. sayısından herkese selamlar ve saygılar.

Bu günlere gelmek kolay olmadı. Birçok zorluk yaşandı, hala yaşanıyor.

Ancak engeller karşısında pes etmedik, devam dedik.

Bizi hayatta en çok destekleyen şey ana dilimizin sevgisiydi.

O halde ilgi siz değerli okurlarımızdan, yazar arkadaşlarımızın da bizimle olması…

Değerli Okurlarımız, YTB’nin Cumhurbaşkanlığı himayelerinde düzenlediği Türkiye Mezunları Forumu kapsamında bu ay İstanbul’da Türk Mezunları Ödül Töreni düzenlendi. Başkan Yardımcısı Fuat Oktay, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Etkinliğe Erol Özwar, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Serdar Cham, YTB Başkanı Abdullah Eren ve 60 ülkeden 200 mezun katıldı. Türkiyat alanında yaptığı çalışmalarla marka haline gelen Kosovalı bir profesör. Dr. Nimetullah Hafız Ömür Boyu Onur Ödülü’ne layık görüldü. Bu nedenle bu sayının kapağına bu etkinliği koymaya karar verdik. Değerli hocamızı bu anlamlı ve hak edilmiş ödülden dolayı tebrik eder, bundan sonraki hayatında başarılar ve sağlıklı yıllar dileriz.

Üsküp’te şair Leyla Şerif Emin’in “Kaybolmazsan bu şehir senindir” kitabı takdim edildi. Ayrıntılar derginin bu sayısında.

Mustafa Uçurum “Ömer Seyfettin Tarihinde Milletin Ruhu”nu yazmıştır. Uçurum yazısının bir yerinde şöyle diyor: “Ömer Seyfettin hikâyelerinde yerli halk kavramına tam anlamıyla uyan bir yazardır. Eserlerinde dil zevki ve milli ruh gibi hassas noktaları gözden kaçırmaz; Her gün yenilenerek gönüllere işlemeye devam ediyor.”

Dergimizin bu sayısında Bedrettin Keleştemur, ünlü şair, yazar, fikir adamı Ali Akbaş’ı kaleme aldı. İlgiyle okuyacağınızı umuyoruz.

Genç ve yetenekli şairlerimizden Canan Özer, en yeni şiirleriyle okuyucularını karşılıyor.

Derginin bu sayısında Ahmet S. İçer’in “Geleceğin Kardeşi” hikayesi, Salih Başota ve Çınar Arykan’ın şiirleri, Türkiye Mezunlar Forumu ile ilgili geniş haber, Derneklerimizden “Derneklerimiz” başlıklı yazı yer alıyor. değerli gazetecimiz Ercan Kasap, Köprü dergisinin 21. yılını kutlayan geniş haber, genç yazar Bega Danchevskaya’dan iki öykü, değerli yazarımız ve şairimiz Dr. sen” ve arka kapakta Sümerai Chenolar’ın son şiiri. .

İyi okumalar.”

İlginizi Çekebilir