BALKAN | Kosova’daki Doğru Yol Derneği’nin halk oyunları grupları yeni kostümlerle kayıt yaptırdı

Türk Sanat ve Kültür Derneği “Doğru Yol” Kosova’da faaliyet gösteren halk oyunları kuruluşları “Reshat SHINIK ve Erkan LAYA” 4 farklı grupta toplam 60 öğrenci ile faaliyetlerine tüm hızıyla devam ediyor.

Doğru Yol Derneği tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Gönüllülük esasına göre faaliyetlerini sürdüren halk oyunlarımız, halk oyunları öğretmenimiz Ferdy LAYA, halk oyunları eğitmeni Figen Derviş DAKA başkanı değerli katkılarıyla ulusal ve uluslararası ölçekte yeni program ve festivaller için faaliyetlerini sürdürmektedir. derneğimiz Nevzat SHUNDO. ve yönetim kurulu üyemiz Shaban NAMLECHI.

Derneğimizde yılbaşı gecesi çekimlerinde yeni kostümleriyle kamera karşısına geçen yeni nesil halk dansçılarımızın kayıtlarından bir tadım karesini sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz. Halk oyunları öğretmenlerimize ve halk oyunları sanatçılarımıza ve ekibe emeği geçen diğer yöneticilere başarılar dileriz. Katkıları, destekleri, anlayışları ve teşvikleri için çocuklarımızın değerli ailelerine, öğretmenlerine ve Prizren Belediyesine teşekkür ederiz.

Nesilden nesile daha nice ödüllerle bizleri memnun etmelerini, derneğimizi ve toplumumuzu başarıyla tanıtmalarını, gelenek, görenek, kültür, sanat, dil ve kimliğimizi daha nice yüzyıllara aktarmalarını canı gönülden diliyoruz. teker teker öpüp gözlerinden ve koca yüreklerinden.

Yarınlar sizinle daha güzel, yolunuz hep açık olsun çocuklar. Sizler bizim, derneğimizin ve camiamızın gururusunuz! var!”

İlginizi Çekebilir