BALKAN | Kosovalı Konyasporlu futbolcu Bytiki’den önemli açıklamalar

Kosova Arabam.com Konyaspor futbolcusu Zimer Bityki, yeniden Avrupa kupalarında oynamak istediğini söyledi.

Yeşil beyazlılar, dünya şampiyonaları arasına ara verildiği dönemde Antalya’da düzenledikleri antrenman kampında ‘AA’ muhabirine açıklamalarda bulundu.

Şu anda ligde iyi durumda olduklarını vurgulayan sol kanat oyuncusu, “Sezon sonunda ligi iyi bir konumda bitirip Avrupa kupalarında mücadele etmek istiyoruz. Takım olarak yapmak istiyoruz. Arnavutça ve Türkçe “inatçı” için aynı kelimeye sahiptir. Takımımız bu galibiyet serisinde inatla ilerlemek istedi ancak Vaduz ile oynadığımız maçta bazı şartlardan dolayı istenmeyen bir şekilde elendik. Hâlâ zorlu bir takımız ve sezonu iyi bir şekilde bitirmek ve yeniden Avrupa kupalarında oynamak istiyoruz.” kullanılan ifadeler.

26 yaşındaki oyuncu, geçen sezonun aynı haftasına göre gol anlamında verimsiz olduklarını hatırlatarak, şunları kaydetti:

“Anlaması zor çünkü biliyorsunuz ki diğer takımlar da bize karşı gerekli analizleri yapıyor ve takımımızın bazı problemlerini çözdüler. Şu anda zaten üzerinde çalışıyoruz. Kampta iyi çalışarak bu soruna bir çözüm bulmaya çalışıyoruz.”

Şu anda ligde 4. sırada yer alan takımının daha iyisini yapabileceğine inandığını ifade eden Bytyki, “Dürüst olmak gerekirse geçmişe pek değer veren biri değilim, ne de olsa geçmiş geçmişte kaldı. geçmiş. Bundan sonraki maçlarda nasıl oynayacağımız önemli. Ligde şu ana kadar durum bizim için iyi gidiyor, tabi ki daha iyi performans gösterebilirdik. Eksik noktalarımız var. Bunu da burada kampta çalışarak yapıyoruz. Kamp sürecini iyi bir şekilde geçiriyoruz.” değerlendirmesini yaptı.

“İlhan’ın hocası akademik performansımızı artırdı”

Zymer Bytyqi, teknik direktörleri İlhan Palut’un çok başarılı olduğunu vurguladı.

İlhan Palut’tan önce Konyaspor’un düşüşte olduğunu hatırlatan Bytiqi, “Gelir gelmez her şeyi anladı. Onların çalışmaları bizim çalışmalarımızı çok olumlu etkiledi. En önemli etkenlerden biri de hocamıza ve ekibine duyduğumuz saygıdır. Benzer şekilde, işimize ve kulüpte bize gösterdikleri saygı. Bu da Konyaspor’daki çalışmalarımıza olumlu yansıyor. dedi.

16 yaşındayken Avrupa’nın en önemli futbol kulüplerinden biri olan Salzburg’a taşınmasının kendisi için zor bir dönem olduğunu ifade eden Zimer Bytyki, “Salzburg’a 16 yaşında katıldım. 15 yaşımdayken benimle ilgilendiler. O zamanlar üzerimde çok baskı vardı çünkü farklı Avrupa ülkelerinden takımlar benimle ilgileniyordu. Benim için kolay bir karar değildi. İlk defa ailemden ayrı olarak yurt dışında futbol oynayacaktım. O zamanlar benim için gerçekten zor bir karardı.” görüş bildirdi.

Ailesinin Kosova savaşı nedeniyle ülkeyi terk etmek zorunda kaldığını anlatan Bytyki, Belçika’da doğduğunu ve daha sonra Norveç’e gittiğini söyledi.

Konyaspor’un bu hamlesinde Türkiye’de forma giyen Norveçli oyuncuların etkili olduğunu söyleyen 26 yaşındaki sol bek, “O dönem Türkiye’de oynayan Norveçli arkadaşlarımdan Türkiye ve Konyaspor hakkında bilgi aldım. Vedat Muriç’i tanımama rağmen o zamanlar arkadaş değildik. Buraya gelmeden önce bütün arkadaşlarım Türkiye’den ve Konyaspor’dan bahsetmişti. Balkan oyuncularının Konyaspor’da olması buraya gelmemde büyük etken oldu.” kullanılan ifadeler.

“Bundesliga’da oynamak istiyorum”

Zimer Bytyki, Bundesliga’da oynamayı hayal ettiğini söyledi.

Kariyerinin en üst düzey liglerinde oynamak gibi bir hedefi olduğunu anlatan tecrübeli oyuncu, “Kariyerimin en üst düzey liglerinde oynamak istiyorum. Elbette zaman gösterecek. Takımdaki performansımla kariyerimde bir gün Bundesliga’da oynamak istiyorum.” dedi.

Konyaspor stadını ve taraftarlarını çok sevdiğini kaydeden Bytyki, Süper Lig’de en sevdiği kanat oyuncusunun Edin Viška olduğunu sözlerine ekledi.

Konya şehrini çok sevdiğinizi ve şehrin ona İslami açıdan katkı sağladığını vurgulayan Kosovalı oyuncu sözlerini şöyle tamamladı:

“Buraya geldiğimde Konya şehrinde İslam hakkında çok şey öğrendim. Ben İslam dininin gereklerini yerine getirirdim ama burası daha çok katkı sağladı.”

Random Post