BALKAN | Kremlin: Ukrayna taleplerimizi ne kadar erken kabul ederse çatışma o kadar çabuk biter

Kremlin sözcüsü Dmitry Peskov, Ukrayna Rusya’nın taleplerini ne kadar çabuk kabul ederse, çatışmanın o kadar çabuk sona ereceğini söyledi.

Moskova’da gazetecilerin sorularını yanıtlayan Peskov, Ukrayna Devlet Başkanı Volodymyr Zelensky’nin Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in varlığından şüphe duyduğunu açıklamasına tepki gösterdi.

“Zelenskiy’nin tamamen psikolojik olarak Rusya ve Putin’in olmamasını tercih edeceği açık.” Peskov, Kiev yönetiminin Rusya ve Putin’in varlığını tanıması gerektiğini vurguladı.

“Ukrayna rejimi Rusya ve Putin’in var olduğunu ve var olacağını ne kadar çabuk anlarsa, er ya da geç Rus karşıtı her şeyi terk etmek zorunda kalacak, Ukrayna için o kadar iyi.” sözlerini kullandı.

Ukrayna’nın Rusya’nın taleplerini de değerlendirmesi gerektiğini belirten Peskov, şunları kaydetti:

“Ukrayna rejimi, Rusya’nın bir şekilde karşılanacak taleplerini karşılamaya hazır olduğunu ne kadar çabuk gösterirse, her şey o kadar çabuk sona erecek ve Ukrayna halkı başlatılan bu trajediden o kadar çabuk kurtulabilecektir. Kiev rejimi tarafından ”

Peskov, Batılı ülkelerin Ukrayna’ya Rus topraklarına saldırı sağlayacak olası silah tedariki hakkında da şunları söyledi: “Doğal olarak, Ukrayna’ya Rusya topraklarına saldırmaya izin verecek silahlar sağlama olasılığına ilişkin istişareler potansiyel olarak son derece tehlikelidir.” değerlendirmesini yaptı.

Olası bir silah tedarikinin çatışmayı yeni bir boyuta taşıyacağını iddia eden Peskov, “Bu, çatışmanın yeni bir niteliksel düzeye taşınması anlamına gelir ki bu, elbette Avrupa güvenliği için pek de iyiye işaret değildir” dedi. dedim.

Peskov’un sözcüsü de Ortodoksların kutladığı Epifani kapsamında Putin’in Moskova’da soğuk suya girdiğini ancak herhangi bir fotoğraf veya video paylaşılmayacağını söyledi.

AAA

İlginizi Çekebilir